Baykara kelepçe

Baykara Kelepçe

1998 yılından günümüze kadar doğalgaz kelepçesi imalatı yapan Baykara Kelepçe, sektörün öncü firmalarından birisi olmak için çalışmalarını sürdürmektedir.
Üretim tesisleri ele alındığında gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurduğunu, son model makine ve teçhizatlarla üretim gerçekleştirdiğini, bunun yanında uzman kadrosuyla faaliyet gösterdiğini söyleyebiliriz.

Firmanın tesislerinde üretilen ürünler, dünya standartlarındadır. ISO 9001-EN2000-TSEK kalite belgelerinin tümüne sahiptir. Bunun yanında bazı özel sertifikalara da sahiptir. Bunların başlıcaları:

  • Kosgeb Laboratuvarları Çekme Deneyi Raporu
  • ISOQAR Certificate of Registration
  • Türk Standartları Enstitüsü İmalata Yeterlilik Belgesi
  • EC – Attestation of Conformity
  • ISO 9001:2000
  • Agrement Tehnic 018–5/105-2009
  • Türk Standartları Enstitüsü Kalite Uygunluk Belgesi
  • Türk Standartları Enstitüsü Kritere Uygunluk Belgesi
  • ISO 9001:2008

Baykara Kelepçe’nin Üretimini Yaptığı Ürünler

Baykara Kelepçe, sürekli gelişmekte olan inşaat sektöründe ve doğalgaz sektöründe en çok ihtiyaç duyulan kelepçe, dübel, bağlantı elemanları ve bazı özel ürün gruplarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Kelepçe Modelleri

Ağır Yük Kelepçesi: Ağır yüke maruz kalan borularda yatay ve dikey olarak, zemine veya duvara monte edilme uygulamalarında kullanılır.

Trifonlu Kelepçe: Duvara, zemine ve tavana monte edilecek boruların bağlantı elemanı olarak tercih edilir.

PVC Kelepçe: P.V.C ve atık su borularının montajında yatay veya dikey olarak sabitlenmesi uygulamalarında tercih edilir.

Somunlu Kelepçe: Yatay veya dikey vaziyette boruların duvara, tavana ve zemine montaj yapılması gereken uygulamalarında kullanılır.

Uzun Trifonlu Kelepçe: M10 plastik dübel ile birlikte kullanılan trifonlu kelepçe, boruların yatak veya dikey olarak; zemine ya da duvara sabitlenmesi gereken durumlarda kullanılır. Güvenli ve kolay bağlantı imkanı sunar.

Özel İmalat Kelepçesi: İzole edilmemiş boru askı elemanı olarak bilinir. Diğer kelepçe türleri gibi boruların sabitlenmesinde değil, yüzeylere yatay olarak serbest şekilde bağlanmasında tercih edilir. Rotlarla asma yüksekliği ayarlanır ve paslanmaya karşı özel olarak 8-12 mikron arası kaplama yapılır.

Lastiksiz Takım Kelepçe: Hem yatay olarak hem de dikey olarak boruların zemine veya duvara sabitlenmesinde kullanılır. Sabitleme uygulaması rod veya çelik dübel yardımı ile yapılır.

Lastiksiz Trifonlu Kelepçe: Yatay ve dikey biçimde zemin veya duvara boruların sabitlenmesi işlemlerinde tercih edilir. Montaj sırasında M10 plastik dübel ile birlikte kullanılır. Güvenli ve kolay bağlantı imkanı sunar.

Sprinkler Kelepçe: İzolesiz boru askı elemanıdır. Diğer kelepçe türleri gibi boruların sabitlenmesinde değil; yatay olarak serbest kalmasında kullanılır. Paslanmaya karşı kaplama yapılan ürünlerdendir.

Kollektor Bağlantılar: Boru sabitleme elemanıdır. Rotlarla ve çelik dübel ile zemine veya duvara sabitlenir. Hem yıldız hem de düz tornavida ile kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Çiftli Kelepçe: Duvar, zemin veya tavanda kullanılabilecek bağlantı elemanlarından olan çiftli kelepçe birbirine paralel olarak aynı çapta döşenmiş boruların sabitlenmesinde kullanılır.

Sessiz Kelepçe: Kanalizasyon sistemlerinde ve pis atık su borularının sabitlenmesinde montaj elemanı olarak kullanılır.

Dübel Modelleri

Gömlekli Dübel: Kısa delik gerektiren beton zeminlerde kullanılan bir dübel modelidir. Konik tipli çekirdek vasıtasıyla dengeli bir açılma yaparak güvenli olarak betona monte edilir.

Çekmeli Dübel: Saplama ve cıvata ile kullanılır. Çekme mukavemeti yüksek dübel türüdür. Cıvata boyu kullanılacak olan yere göre değişir. Paslanmaması için 8-10 mikron çinko ile kaplama yapılmıştır.

Çakmalı Dübel: Kısa delik uygulaması yapılması istenen beton zeminlerde kullanılır. Beton içerisinde dönme yapmaz, güvenlidir. Paslanmaya karşı dayanıklı 8-10 mikron çinko ile kaplıdır.

Asma Tavan Dübel: Düşük kaliteli betonlarda, sert zeminlerde; orta ağırlıktaki yükler için kullanılır. Titreşimden etkilenmeyen dübel çeşididir. Paslanmaya dayanıklı 8-10 mikron çinko kaplaması ile kaplanmıştır.

Bağlantı Elemanları

Rotlar: Ağaç vidası ve metriften oluşur. Somunlu kelepçe türlerinde dübelin yatak ya da dikey olarak montajında kullanılır. Kaplama malzemesi 8-10 mikron kalınlığında elektro galvanizdir.

U-Bolt: Kayar nokta elemanı olarak görev yapan, endüstriyel alanlarda kullanılan bağlantı elemanıdır. Kaplama malzemesi 8-10 mikron çinkodur.

Kanallar: Birçok farklı montaj seçeneği ile geniş bir kullanım alanına sahiptir. Daha çok askı ve sabitleme işlemlerinde kullanılır. Kanal boyu ayarlanabilir. Emniyetlidir, paslanmaya karşı dirençli olan 8-10 mikron çinko kaplıdır.

Kayar Mesnet: Askı elemanı olarak kullanılır. Birden fazla boru, kanal ve konsollar ile sabitlenir. Endüstriyel ve dahili sistemlerde tercih edilir. Paslanmaya karşı dirençlidir.

Özel Ürünler

Özel Kelepçeler: Silindirik hava kanallarının sabitlenmesinde tercih edilir. Bağlantı uygulaması yıldız başlı torna vida ile güvenle yapılabilir. Bağlantı elemanının üzerinde EPDM lastiği mevcuttur. Bu lastik sayesinde titreşim sönümlenir ve ses dönüşümü sağlanır. Çinko kaplıdır ve paslanmaya karşı dirençlidir.

Plastik Dübel: Yüksek çekme dayanımına sahip bir bağlantı elemanıdır. Kaliteli plastik malzemesi, kırılma ve çatlama gibi istenmeyen durumların oluşmasını engeller. Güvenli ve kolay montaj imkanına sahiptir.

Cam Menfezi: Askı ve sabitleme elemanı olarak kullanılır. Montajı pratik, kolay ve emniyetlidir.

EPDM Plastik: Kelepçe elemanlarında izole malzeme olarak EPDM kullanılır. Bu plastik malzeme titreşimi engeller, gürültüyü absorbe eder. Bu ürünün bir diğer özelliği ise metallerin birbiri ile temas etmesini engelleyerek, aşınma gibi durumlardan korur.

İletişim bilgileri

Adres : Organize Sanayi Bölgesi İsteks Sanayi Sitesi E-1 Blok No:1 İkitelli / İSTANBUL
Telefon : 0 (212) 485 50 14
Telefon : 0 (555) 801 52 93

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir