Doğalgaz Yoğuşmalı Kombi Markaları ve Fiyatları

Doğalgaz Yoğuşmalı Kombi Markaları ve Fiyatları

Isınma ihtiyacımızı karşılayan doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları, en iyisi olmaya çalışarak; kendilerini gelişime ve değişime sokmuş durumdadır. Bu ihtiyaç, var olduğumuz günden beri hayatımızın içindedir. Kömür ya da odun gibi ateş yayarak ısıtma özelliği vermek yerine, günümüzde kullanılan doğalgaz kombileri bulunuyor. Bu kombiler; daha konforlu, ekonomik olur ve doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları bu hizmetin en doğrusunu vermeyi amaçlar.

Özellikle kış aylarında kullandığımız, doğalgaz yoğuşmalı kombiler; yalnızca ısıtmak için değil, sıcak su ihtiyacını da karşılar. Kombiler, banyo, mutfak, ısınma ve birçok durumda ihtiyacımızı karşılamayı ve bizi mutlu etmeyi başarıyor. Bu noktada sektörde oldukça fazla doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları mevcut.

Enerjiyi verimli kullanma, ekonomik ve konforlu olması ile tercih edilen; yoğuşmalı kombi, ciddi anlamda enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Çok daha rahatlık sağlayan bu ısıtıcılar, insanlara daha iyi bir hizmet oluşturur. Evinizin ihtiyacına ve boyutuna göre doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları ve fiyatlarını inceleyerek doğalgaz.net ile size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Doğalgaz Yoğuşmalı Kombi Fiyatları Nedir?

İnsani ihtiyacımız olan ısınma, doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları ile çok daha rahat ve ekonomik bir hizmet sunuyor. Özellikle soğuk havalarda ısınmamızı sağlayan ve bize yüksek konfor vermeyi amaçlayan yoğuşmalı kombi aynı zamanda birçok ihtiyacımızı karşılamaya yarıyor. Bu yüksek ölçüde hizmeti veren bazı markalarımız:

  • ECA CaleraPremix, ısıtma kapasitesiyle ciddi bir enerji tasarrufu yapar. Sessiz çalışma potansiyeline sahip bu kombi aynı zamanda yüksek enerji verimliliği sağlar. Hem doğalgaz hem de LPG sistemi ile çalışma özelliğine sahiptir. Akıllı oda termostatına da sahip olan kombi, internet üzerinden de kontrol ediliyor. Bu markanın fiyatları 6250-7300 TL arasındadır.

 

  • Demirdöküm Atromix ise yüksek ısıtma verimi sağlıyor. Hem büyük mekanlarda hem de küçük mekanlarda kullanılabilir. Yüksek verimli pompa sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlar. Tesisata göre pompa hızını da otomatik ayarlıyor. Yüksek ısınma sağlıyor ve enerji verimliliği sunuyor. Bu markanın fiyatları ise 4800-5400 TL arasında bulunur.

 

  • Buderus marka kombilerin fiyatı ise 5800 TL civarındadır.

En uygun doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları için dogalgaz.net sitesine göz atabilirsiniz.

Neden Doğalgaz Tam Yoğuşmalı Kombi Kullanılmalı?

Yüksek konfor ve en az enerji kullanımı sağlayan doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları, aynı zamanda büyük oranda ergonomik rahatlık sağlıyor. Yoğuşma, gaz halinde olan bir maddenin çevresine verdiği ısı ile sıvı hale dönüşmesine denir.

Yoğuşmalı kombi markalarında, atık gaz sisteminin önüne eklenen ısı eşanjörü sayesinde gaz bacadan çıkmadan önce, gazdaki su buharı ayrıştırılarak enerjiye dönüştürülür ve tekrar kullanılması sağlanır. Verimliliği yüksek olan tam yoğuşmalı kombiler, enerji tasarrufu potansiyeli daha fazla olduğu için büyük bir öneme sahiptir.

Tam yoğuşmalı bir kombi kullanarak, daha az doğalgaz harcarsınız ve daha fazla ısınma sağlayabilirsiniz. Konvansiyonel kombide kullanılan doğalgazdan elde edilen ısının büyük bir kısmı bacadan dışarı atılır. Yoğuşmalı kombide ise kullanılan teknoloji, bu kaybı ortadan kaldırır. Bu şekilde daha az doğalgaz harcayarak daha fazla ısınmış olursunuz. Yani verimi, standart kombilere göre daha yüksektir. Bu şekilde daha düşük bir oranda yakıt tüketimi bulunur. Düşük baca gaz sistemlerine sahip bir kombi çeşididir.

Tam yoğuşmalı kombilerde, alev boyu ihtiyaca göre karşılanır. Bu kombilerde olan fan modülleri sayesinde tüketilen gaz miktarına göre yüksek yanma verimi elde edilir, standart olan kombilere göre daha sessiz ve işlevli şekilde çalışma gösterir.

Yoğuşmalı kombilerin bir diğer özelliği de daha az emisyon değerleri ile çevreci olarak çalışmasıdır. Kendinize ve çevrenize iyi bakmak için, tam yoğuşmalı doğalgaz kombi markaları tercih edebilirsiniz.

Tam Yoğuşmalı Doğalgaz Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle bilinmesi gereken bir durum bulunur. Fiyatı fazla olan ürün, kaliteli olan ürün demek değildir. Yapacağınız ödeme farkını, sonuçlanacak enerji tasarrufu ile geri alırsınız. Yoğuşmalı kombi markaları, ileri düzeyde bir teknoloji sonucu oluşmuştur. Bundan dolayı üreten marka ve firma çok önemli bir yere sahiptir. Daha az sıkıntı oluşması ihtimaliyle, iyi bir firma ile alışverişe geçmeniz; sizin için çok daha yararlı olacaktır.

Tam yoğuşmalı kombi, su buharından çıkan ısıyı birkaç kez kullanır ve enerjisinden kullandığı su buharını damla damla dışarı atılmasını sağlar. Yoğuşmalı kombiler, gazı iki defa aynı yöntem ile kullanmaz. Su buharının bacadaki özel ısı eşanjörü ile içindeki enerji alınır ve su haline gelen buhar dışarı atılır.

Bu doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları seçimini yaparken, ürünün kullanılacağı alanın metrekaresini ve seçeceğiniz ürünün kalite değerini bilmenizin çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirtmeliyiz. Tüm yoğuşmalı kombiden maksimum verim alabilmek için, planlanan tesisatı ve kullanılacak petekleri gözden geçirmelisiniz. Yüksek teknolojiye sahip olduğundan iyi marka ile alışveriş yapmalı ve yıllık bakımı için güçlü bir servis ağı ile çalışmalısınız.

Tam Yoğuşmalı Kombi / Yarı Yoğuşmalı Kombi Arasındaki Fark Nedir?

Soğuk aylardı içimizi ısıtmayı sağlayan yoğuşmalı kombiler, hayatımızın çok önemli bir alanına sahiptir. Yalnızca ısınmamızı değil, sıcak su akışımıza kadar çoğu alanda işimize yarar ve bize konfor sunar. Bu kombiler tasarrufuna ve potansiyellerine göre tam ve yarım yoğuşma olarak ikiye ayrılır.

Tam yoğuşmalı kombiler, premix eşanjörlüdür. Öncelikle yakıt ve havayı karıştırarak, en verimli yanma şeklinin olması sağlanır. Bu şekilde en yüksek enerji tasarrufu sağlar. Yarı yoğuşmalı kombiler ise 3 eşanjörlüdür. Baca kısmındaki üçüncü eşanjör ile baca gazının ısısı kullanılır ve tesisatın ısınması sağlanır. Böylece yüksek enerji tasarrufu yapılır.

Kombi fiyatları birbirinden farklılık gösterir. Tam yoğuşmalı kombiler, yarı yoğuşmalı olanlara göre daha yüksek bir fiyat içerir. Ayrıca tam yoğuşmalı kombi, doğalgaz tasarrufu açısından daha avantajladır. Yarı yoğuşmalı kombiler, metrekarenin daha küçük olduğu yerlerde kullanılırken; tam yoğuşmalı ise daha büyük alanlarda tercih edilir.

Tam yoğuşmalı kombilerde, alev boyu ihtiyaca göre ayarlanır. Bu kombilerde bulunan fan modülasyonu sayesinde yanma verimi elde edilirken, standart kombilere göre daha sessiz çalışır. Tam yoğuşmalı kombilerin bir diğer özelliği de daha düşük emisyon değerleri ile çevreci bir yanı olmasıdır.

Tam Yoğuşmalı Mı Yoksa Yarı Yoğuşmalı Mı Tercih Etmeliyim?

Tam yoğuşmalı ya da yarı yoğuşmalı kombi seçimi tamamen müşteriye göre değişen avantajlara sahiptir. İstenen tasarruf, performans, bütçe ve ürünün kullanılacağı alanın büyüklüğüne göre durum değişebilir. Eğer fiyat ve tasarruf açısından kıyaslama yapacak olursak; metrekaresi küçük olan evlerde doğalgaz faturası daha düşük geleceği için fiyat ve tasarruf açısından değerlendirildiğinde yarı yoğuşmalı kombi daha mantıklı bir seçenek olabilir.

Tam yoğuşmalı kombi ve yarı yoğuşmalı kombi arasında çeşitlilikler bulunduğu gibi aynı zamanda farklı avantajları da bulunur. Tam yoğuşmalı doğalgaz kombilerinde; yoğuşma suyuna karşı direnç gösteren tarzda alaşım malzemeleri kullanılır. Bu yoğuşmalı kombiler, konvansiyonel kombilere göre daha yüksek bir verim elde etmek amacı ile kullanılır.

Siz de aradığınız özelliklere sahip en uygun fiyatlı yoğuşmalı kombi modelini doğalgaz.net adresi üzerinden bulabilir ve farklı marka seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

5 1 oy
Makale Derecesi
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerin önemli, lütfen yorum yapx

Menü