eca kombi fiyatları

ECA Kombi Fiyatları ve Modelleri 2021

eca logo

eca kombi fiyatları proteus premix 24 logo

Banyo ve mutfaktaki sıcak su kullanımında birçok rahatlık sunan ECA kombi fiyatları ve modelleri listesini sizler için bu yazımızda derledik. En uygun ve konforlu yoğuşmalı kombileri, dogalgaz.net sitesinden bulabilirsiniz.

Hayatımızın her anında bizimle olan ve hemen hemen tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan kombi, insanların diğer konutlardan bağımsız ısınma ve sıcak su kullanma imkanı sunar. Her evin ısıtma ve sıcak su ihtiyacı farklıdır. Bu sebeple yakılan enerji ve alınan verim farklılık gösterebilir.

Kombiler, eski tip bacalı yani halk arasında geleneksel adı verilen hermetik modeller; son teknoloji ile yapılan aynı zamanda hermetik kombi türlerinden olan yoğuşmalı modeller ayrıca sadece elektrik ile çalışan elektrikli modelleri olarak ayrılır.

Eğer yaşadığınız bölgede doğalgaz yoksa elektrikli kombi modellerini rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Hermetik kombi, uygun fiyat ile kullanıcıları memnun eder. Yoğuşmalı kombi ise kurulum sırasında biraz daha fazla maliyet ister fakat enerji tasarrufu ile yapılan harcamayı çıkarmanızı sağlar.

Diğer kombi markalarından farklılık gösteren ECA kombi fiyatları ve modelleri için dogalgaz.net sitesine göz atabilirsiniz. ECA kombi modellerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Proteus Premix Yoğuşmalı Kombi
 • Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi
 • Citius Premix Yoğuşmalı Kombi
 • Calora Premix Yoğuşmalı Kombi

Fiyat aralığı 6250-7300 TL arasında bulunur.

Sıralanan ECA kombi fiyatları ve modelleri hakkında bu şekilde bilgi verebiliriz.

ECA Kombi Modellerinin Özellikleri Nedir?

Doğalgaz yoğuşmalı kombi, hayatımızın bir parçası ve vazgeçilmez unsuru olmuştur. Evinizde, iş yerinizde ya da bulunduğunuz ortamda size diğer konutlardan bağımsız bir ısınma sağlar. Ayrıca sıcak su ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olur.

En uygun fiyat ve kalitesi ile göze çarpan ECA kombi fiyatları ve modelleri, size hayatınızı kolaylaştıracak imkan sunar. ECA kombi modelleri, mekanınızın boyutuna ve kullanılacak ürüne göre çeşitlilik gösterir.

 • Proteus Premix yoğuşmalı kombi, enerji tasarrufu ve yüksek verim sunuyor. Sessiz çalışma özelliğin sahiptir. Aynı zamanda minimal boyutları ile alan tasarrufu yapmanızı da sağlar. Yüksek yanma verimi ve düşük atık gaz emisyonu bulunur.
 • Confeo Premix yoğuşmalı kombi, dokunmatik ekran özelliğine sahiptir ve yüksek verim sağlar. Dokunmatik ekranı ve yıllık bakım alarmı bulunur. Aynı zamanda hata durumunda sesli uyarı verir. Çocuk kilidine sahip olan bu kombi, Türkçe ve İngilizce dil desteği ile büyük avantajlar sunuyor.
 • Citius Premix yoğuşmalı kombi de aynı şekilde size yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlar. Doğalgaz ile kullanım sağlayabilir. Oda termostatları ile kontrol edilebilir ve sessiz çalışma imkanı sunar.
 • Calora Premix yoğuşmalı kombi ise doğalgaz ve lpg ile kullanım sağlanır. Sessiz çalışma özelliği ve donmaya karşı dayanıklı bir sistemdir. Kalorifer devresi için eko ve konfor özelliği bulunur. Az enerji kullanımı ile yüksek verim sağlanmasına yardımcı olur. ECA kombi fiyatları ve modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için dogalgaz.net sitesine bakabilirsiniz.

ECA Kombi Kullanım Ömrü ve Dayanıklılıkları Nedir?

Yoğuşmalı ECA kombi fiyatları ve modelleri, kullanılan ürüne ve boyuta göre farklılık gösterebilir. Eca kombi kullanımının dayanıklılığı, yaklaşık 15 sene olarak bilinir. Kombinin kullanımına, bulunduğu mekana ve kombide kullanılan iç parçaya göre çeşitlilik gösterir.

Eca kombilerini, iç malzemeye göre kıyaslarsak; Eca Calora Premix ve Eca Citius Premix adı verilen kombiler alüminyum bir eşanjöre sahiptir. Eca Proteus Premix ve Eca Confeo Premix ise çelik eşanjörlüdür. Bu yüzden Eca Proteus ve Eca Confeo, kombi dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması bakımından daha iyi bir sonuç verir. Bu şekilde ECA kombi fiyatları ve modelleri, iç malzemeye göre de değişim gösterebilir.

ECA Kombi Boyutları ve Dış Görünümleri Nasıl?

Kombi seçiminde; kombiyi koyacağınız iş yeri ya da evin boyutu, kullanılan kombinin boyutu çok önemlidir. Aynı zamanda kombiyi koyduğumuz alanda tasarruf etmek büyük bir eksiği tamamlayacaktır. Bu yüzden minimal kombi ölçüsü, önemli bir avantaj olacaktır. Ayrıca, ECA kombi fiyatları ve modelleri, kombinin ebadına göre değişiklik gösterir.

Kombileri, boyutları açısından sıralayacak olursak; ECA yoğuşmalı kombi modelleri ve çeşidi de aynı özelliklere sahiptir. Diğer markalara göre oldukça küçük boyutlara sahip olan ECA kombilerin yükseklikleri 678 mm, eni 410 mm ve genişlikleri ise 288 mm ölçülerine sahiptir.

Eca kombileri, görünüşe göre sıralayacak olursak; Eca Confeo Premix adı verilen kombi modeli, dokunmatik siyah ekranı ile diğer kombi modellerine göre çok daha farklı duruyor. Kalorifer ya da sıcak su kullanımı için parmağınızla sıcaklığı azaltıp veya arttırabilirsiniz. Eca Confeo Premix kombi, çok şık ve estetik bir görüntüye sahiptir.

Eca Kombi İle Tasarruf Nasıl Edilir?

Günümüzde doğalgaz yoğuşmalı kombi neredeyse hepimizin evinde ya da iş yerinde bulunuyor. Eskiden kullanılan farklı yöntemler, şimdi ise yerini tamamen yeni bir teknolojiye bırakıyor. Konfor, kolay kullanım ve şık görünümü ile hepimizin hayatına girmiş bulunmaktadır.

En çok merak edilen ise ay sonu gelecek olan doğalgaz faturalarıdır. Hayatımızı kolaylaştıran bu kombi hizmeti için en az harcama yapmayı herkes ister. Yapılan harcamayı en aza indirmek ve tasarruf yapmak için bazı püf noktalar bulunur;

 • Binanın dış cephe yalıtımının artması büyük bir tasarruf sağlar. Dış cephe yalıtım imkanı bulunmuyorsa radyatörlerin arkasına ısı yalıtım levhaları koyulabilir.
 • Her yıl düzenli olarak kombi ve peteklerin bakımı yapılmalıdır. Bu şekilde daha az enerji ile daha fazla verim alınabilir.
 • Oda termostatı kullanabilirsiniz.
 • Yerden ısıtma sistemi, ciddi anlamda bir enerji tasarrufu yapmayı sağlar.
 • Az vakit geçirdiğimiz odalarda; peteklerde termostatik vana takılmalı ve düşük ayara getirilerek tasarruf sağlar.
 • Gece yatarken perdeler kapatılmalıdır. Perdelerin, petekleri kapatması engellenmelidir.
 • Peteklerin, reglaj ayarı yapılmalıdır.
 • Radyatörlerin önünü kapamadan ev düzenlenmelidir.
 • Sıcak havalarda kombi ayarı kesinlikle düşürülmelidir.
 • Tasarruflu kombi kullanımı için minimum 3 radyatörün çalıştırılması gerekir. Sistem için gerekli olan devir ve gücü sağlayan kombi pompalarının, çok daha az bir enerji harcamasını sağlar.

Bu hususlara dikkat ederek enerji tasarrufunu doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Kombi Cihazlarının Avantajları Nelerdir?

Hayatımıza kolaylaştıran ve konfor alanı yaratmayı sağlayan kombi cihazlarının birçok avantaj ve dezavantajı bulunur.

Avantajları;

 • Kombi, bireysel olarak ısınma hizmeti sunar.
 • Hem ısıtma hem de kullanma sıcak suyunu aynı anda temin etmemizi sağlar. Sıcak su için ayrı bir ekipman ihtiyacına gerek kalmaz.
 • Duvara monte edildiği için az yer kaplar.
 • Paket halinde ve daire içinde rahatça kullanılabilir.
 • Sirkülasyon pompası ve kapalı genleşme tankı üzerinde olması büyük bir avantaj sağlar.
 • Merkezi sistemlerin aksine, diğer konutlardan bağımsız ve kendi kontrolünü yapabilen bir sisteme sahiptir.
 • Her daire, istediği kadar ısı ve sıcak su kullanımı yapabilir.
 • Tam olarak yaktığının karşılığı para ödenir. Apartmanda olanlar gibi yakıt faturasını ailelere dağıtma ya da parayı toplama derdi ortadan tamamen kalkar.
 • Az yer kaplar ve kolay taşıma sunar.
 • Enerjiyi verimli kullanmayı ve tasarrufu sağlar.
 • Hassas oda sıcaklığı kontrolü yapar.
 • Yüksek güvenlik ve yakıt tüketimi açısından ileri bir teknolojiye sahiptir.
 • Termostat kullanımı ile ekonomik ısıtma oluşturur.

En avantajlı ürünlere sahip olmak için siz de dogalgaz.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Ana menü