Isıtma, Doğalgaz

ECA Yoğuşmalı Kombi

eca kombi fiyatlari

Gaz halinde bulunan bir maddenin çevresine ısı vermesi sonucunda sıvı hale dönüşmesi, yoğuşma olarak isimlendirilir. Konvansiyonel kombilerde oluşan atık gaz ve beraberinde oluşan su buharı, bacadan dışarı çıkar. ECA yoğuşmalı kombi sisteminde ise atık gaz sisteminin önüne eklenen eşanjör sayesinde gaz bacadan çıkmadan, gazdaki su buharı ayrıştırılıp enerjiye dönüşür. Bu şekilde, yeniden kullanılması mümkün olur. Dolayısıyla doğalgaz kullanımında verim artar. Ayrıca, çevreye zararlı gaz salınımı azaltılır.

Neden ECA Yoğuşmalı Kombi Almalıyım?

Verimliliği yüksek olan bu tür kombiler, maksimum tasarruf sağladığı için önemli bir yere sahiptir. Bu konuda bilinmesi gereken yoğuşmalı kombiler ile daha az doğalgaz harcayarak daha çok ısınma sağlayabilirsiniz. Buna örnek vermek gerekirse; konvansiyonel kombideki doğalgazdan elde edilen ısının çoğu, bacadan dışarı atılır. Ancak, yoğuşmalı kombide kullanılan teknolojiyle bu en aza iner.

Bu şekilde, mekânda daha az doğalgaz tüketerek daha iyi şekilde ısınmanız mümkün olur. İyi bir bina yalıtımı sayesinde, yeterli miktarda panel radyatörün olduğu ve iyi derecede projelendirilmiş bir tesisat; ısı tüketiminde yaklaşık olarak yüzde 25-35 aralığında bir tasarruf sağlar. Bunun anlamı, kişilerin faturalarında 3’te bir oranında düşüş sağlanmasıdır.

ECA yoğuşmalı kombi, alev boyu ihtiyaca göre ayarlanır. Sahip olduğu teknoloji ile modülasyonlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu kombilerde bulunan fan modülasyonu, tüketilen gaz miktarına göre verimi elde eder. Buna ek olarak, standart kombilere göre sessiz bir şekilde çalışır. Yoğuşmalı kombilerin en bilinen özelliklerinden birisi ise düşük emisyon değerleri ile çevreci olmalarıdır.

Eca Yoğuşmalı Kombi Kullanımı

Yoğuşmalı kombi seçimi yaparken kullanılacak alanın metrekaresi dikkate alınmalıdır. Ayrıca, seçeceğiniz ürünün kapasitesi, belirlemek açısından son derece önemlidir. Sonrasında, yoğuşmalı kombiden yeteri kadar verim alabilmek adına, planlanan tesisat ve petek miktarı da kontrol edilmelidir.

Yoğuşmalı cihazlar, genellikle yüksek teknolojiye sahiptir. Bu açıdan, güvenilir markalar tercih edilmelidir. Ayrıca yıllık yaptırılması gereken bakımlar için de güçlü bir servis ağı olmasına özen gösterilmelidir. ECA yoğuşmalı kombi, kullanırken tasarruf edeceğiniz cihazlar kategorisinde yer alır.

Kombinin kullanıldığı mekan ve aynı zamanda binanın koşulları, kombi kullanımını etkiler. Bunun yanında, bulunduğu bölgenin iklimi de kullanım süresine etki eder.

Yoğuşmalı kombi çeşitleri, 2 ila 3 yıl içerisinde kendini amorti eder. Örnek vermek gerekirse, İstanbul’da bir ev kendisini 3 yılda amorti edebilirken herhangi bir doğu şehrinde bu süre 2 yıla kadar düşer. Bu süreden itibaren, daha çok uzun ömürlü ve yüksek verimli yoğuşmalı kombiler tercih edilmelidir. Tercih ettiğiniz kombi ile daha düşük doğalgaz faturaları ödeyebilirsiniz. Bu şekilde, cebinizi koruyabilirsiniz.

Yoğuşmalı kombiler farklı tesisat yapısında kullanılabilir. Yerden ısıtma veya evlerde kullanmaya alışık olunan radyatörlü sistemler yardımıyla da çalışır. Ancak yerden ısıtma düşük sıcaklıklarda çalışır. Bundan dolayı, daha çok tasarruf etme imkanı sağlar. ECA yoğuşmalı kombi kullanımı oldukça basittir.

Eca Yoğuşmalı Kombi Isıtması

Türkiye şartlarında ısı yalıtımı yapılan normal daireler ve genel olarak ısıtılabilecek alanlar, şu şekilde sıralanabilir:

  • 140 m²’ye kadar 20.000 kcal/
  • 200 m²’ye kadar 26.000 kcal/h

Ayrıca, ECA yoğuşmalı kombi çeşitleri, iddialı ürünleri ile 400 m²’lik büyük daireler için bile verimli bir ısıtma sağlar. Bir kombinin kullanım süresi, kamu kurumlarının belirlediği süreye göre genel olarak 15 yıldır.

Tercih ettiğiniz firmaya bağlı olarak, kombi garanti süresi 2 yıl ya da üzeri olarak değişir. Kombinin ömrünü uzun olmasının yanında önemli olan performansının da ilk günkü gibi olmasıdır. Aynı zamanda, tasarruf sağlaması da önemlidir. Bu açıdan, kullanım koşullarına uymanız zorunludur. Ayrıca her yıl kış aylarından önce düzenli şekilde bakım yaptırmalısınız.

ECA yoğuşmalı kombi çeşitleri, birbirinden farklı modeller barındırır. İlgili ürünlerin detaylı özelliklerine web sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Yoğuşmalı kombiler, kullanıcı dostu tasarıma sahiptir. Ayrıca ileri teknoloji ile yüksek performans sunar. Yoğuşmalı kombiler, şık ve estetik kompakt tasarım ile dikkatleri üzerine toplar. Ek olarak, fısıltı seviyesindeki sessiz çalışma özelliği de dikkat çekici özellikleri arasında yer alır. ECA yoğuşmalı kombiler, tam da aradığınız kombidir. İleri teknolojiye sahip yoğuşmalı kombi modelleri, %94 oranına varan verimiyle sizleri etkiler. Aynı zamanda, sizleri yüksek doğalgaz faturalarından korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir