En iyi Kombi hangisi ?

En iyi kombi hangisi, En az yakan kombi hangisi ?

En iyi kombinin hangisi olduğunu bir çırpıda yazıp sizleri büyük bir dertten kurtarmak isterdik ve doğru şekilde yönlendirmek isterdik fakat böyle bir şeye hakkımız yok. Çünkü en iyi kombi diye bir şey yok söz konusu bile değil.

Demirdöküm, Bosch, Buderus, Baymak, Vaillant,Ariston, Eca, Protherm, Alarko ve diğer markalar. Tüketici olarak bunların hangisini almalısınız ? en iyi kombi markası hangisi ?

Piyasada bir çok marka kombi var elbette bu markalar belirli kalite standartlarına göre kombi üretimi yapıyor, bütçenize göre seçim yapıyorsunuz. Bu marka bu model kombi daha iyidir diyip diğer markaları nispeten kötülemek doğru bir davranış değil. Piyasada rüştünü ispatlamış bir çok marka var. Bir kombi markası önermek bizim işimiz değil bunu doğru bulmuyoruz.

Peki makale başlığı neden en iyi kombi bunu yazının devamında öğreneceksiniz.

En iyi kombi diye bir şey yok dedik peki en iyi ne var ?

En iyi ev var, en iyi tüketici var ve doğru şekilde çalışan, doğru boru çapları kullanılmış, peteteklerinize doğru dağıtım ağı üzerinden sıcak su ulaştıran tesisat var.

En az yakan kombi yok en az yakan ev var, bilinçli tüketici var.

En az yakan ev her anlamda yalıtımı yapılmış evlerdir. Mantolama, kapı ve pencere yalıtımları tavsiye dilen standartlarda ise en iyi ev bu evdir. Dolayısıyla en az yakan kombi bu evdedir.

Doğru bir ısıtma tesisatına sahip olmak piyasada önerilen en iyi en pahalı kombiye sahip olmaktan daha avantajlıdır.

Bilinçli bir tüketici olmak ; Kombi markasından önce ısıtma tesisatınınn nasıl döşenmesi gerektiğini araştıran ve doğru boru çapları ile bu uygulamayı yaptıran tüketicidir.

Bilinçli tüketici kombisinin ve tesisatının bakımlarını belirli periyotlarla yaptıran tüketicidir. Buda en uzun ömürlü en sağlam kombiye sahip olmak demektir.

Kombilere öngörülen ortalama ömür 12 senedir, bu süre sonunda muhtemelen bir çok tüketici kombisini yenisiyle değiştirmek zorunda kalacak. Ama tesisat yıllarca farklı kombiyle bu eve hizmet edecek.

Tesisatınız doğru değilse en iyi kombi sizin tesisatınızda çalıştığında maalesef en kötü kombi  oluyor. En çok yakan kombi oluyor.  Tam terside olabilir tesisatınız çok iyi döşenmiştir doğru hesap yapılmıştır bu defa en ucuz kombi en iyi kombi oluyor.

Bunları göz önünde bulundurarak kombi markasından önce evinize uygun olan tesisatı konuşun işinizi yaptıracağınız firmayla, bu konuyu detaylandırın araştırın.

Umarım anlatmak istediğimizi, vurgulamak istediğimizi doğru şekilde anlatmışızdır. Gerisi siz değerli tüketicilerin takdiridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir