GB 012 Logomax Plus Buderus

Stokta Var

 • Tam emniyet sistemi ile güvenli işletim
 • Tam kapasitede dahi düşük ses seviyesi (46 dB)
 • Yüksek hacimli genleşme deposu (8 lt)
 • Arka aydınlatmalı LCD ekran
 • Yerden ısıtma sistemine uyumlu olması
 • Yüksek verim (%103’e kadar)
 • 26,8 kW ısıtma kapasitesi, 25 kW maksimum sıcak su kullanım kapasitesi
 • A enerji sınıfı su ısıtması verimliliği, B enerji sınıfı mevsimsel mahal ısıtma enerjisi verimliliği

GB 012 Logomax Plus Buderus

Yüksek verim, düşük ses seviyesi misyonu ile geliştirilen GB 012 Logomax Plus Buderus yoğuşmalı kombi, üstün teknolojisi ile de göz dolduruyor. Minimal boyutları ve kompakt tasarımı ile bulunduğu mekanla uyum yakalıyor.

Düşük Yakıt Tüketimi, Yüksek Performans

Buderus Logamax Plus GB 012, barındırdığı modülasyon özelliği ile ısıtma ve kullanım suyu için harcanılan yakıt değerini dengeleyerek yalnızca ihtiyacınız kadar yakıt kullanır. Bu özelliği ile doğalgaz faturalarınızda sürprizlerle karşılaşmanıza izin vermez. Oda sıcaklığını 0,5°C hassasiyetle sabit tutmanızı sağlar ve iç mekanlarda konforlu bir ortam sunar.

25 kW ısıtma ve sıcak su kapasitesi ile sınıfının lider ürünlerinden birisidir. Opsiyonel olarak sunulan modülasyonlu oda kumandası alternatifi ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapılarak yakıt ekonomisini düşünür.

GB 012 Emniyetli, Sessiz ve İşlevsel

Kış aylarında kombi kullanıcılarının en çok sıkıntı çektiği konulardan birisi de kombinin ve bağlı elemanlarının donması durumudur. Buderus Logamax Plus GB012 yoğuşmalı kombi, tesisattaki su sıcaklığının 8°C‘nin altına düşmesi halinde yalnızca pompa, su sıcaklığının 5°C‘nin altına düşmesi durumunda ise pompa ve brülörü devreye sokarak tesisatın donmasına engel olur.

Buderus kullanıcılarını memnun eden özelliklerden birisi de tam performans çalışma durumunda 46 dB ses seviyesi ile iç mekanlarda adeta kütüphane atmosferini sunmasıdır.

Çift eşanjörlü, fan modülasyonlu, donma ve pompa blokaj emniyetli Logamax Plus GB012, birçok önemli fonksiyonu da beraberinde getiriyor. Hata tanımlama, program saati desteği, yerden ısıtma uyumu bunlardan birkaçı.

Şık Tasarım, Fonksiyonel Ön Panel

Buderus Logamax GB012’yi öne çıkaran özelliklerden birisi de minimal boyutları ve hafifliğidir. Bu sayede taşıma ve montaj işlemlerinde önemli bir kolaylık sağlar. Bunun yanında iç aksamlarına rahat ve hızlı ulaşım sayesinde bakım ve servis işlemleri çok kolay yürütülür.

Modern tasarımlı, kolay kullanılabilen ön panel üzerindeki ayar düğmeleri sayesinde ısıtma suyu ve kullanım suyu sıcaklıkları kolaylıkla ayarlanabilir. Ayrıca tesisat gidiş suyu sıcaklık değerleri, yeni nesil arka aydınlatmalı LCD ekrandan anlık olarak okunabilmektedir.

Uzun Ömürlü ve Dayanıklı

Buderus’un üstün mühendislik uzmanlığı ile üretilen Logamax Plus GB 012, uzun yıllar güvenle kullanmanız için geliştirildi. Fark basınç presostatı, baca sensörü, limit termostat ve akış kontrol sensörleri ile emniyetli bir çalışma sistemi sağlar. Dayanıklılık konusunda da Buderus Logamax Plus GB 012’ye güvenebilirsiniz.

 

Üstün Yoğuşma Teknolojisi

Diğer Buderus yoğuşmalı kombilerde olduğu gibi Buderus Logamax Plus GB 012 modelinde de üstün yoğuşma teknolojisi mevcuttur. Baca gazı sıcaklıkları düşürülürken, baca gazı hacmi azaltılır ve su buharı yoğuşturularak baca gazındaki enerji atmosfere salınmamış olur. Bu sayede enerji verimliliği de artırılmış olur.

GB 012 Logomax Plus Buderus Avantajları

 • Tam emniyet sistemi ile güvenli işletim
 • Oda sıcaklığına göre modülasyon
 • Tam kapasitede dahi düşük ses seviyesi (46 dB)
 • Yüksek hacimli genleşme deposu (8 lt)
 • Kompakt tasarım, pratik ve kolay montaj
 • Arka aydınlatmalı LCD ekran
 • Yerden ısıtma sistemine uyumlu olması
 • Minimal boyutlar (715 x 440 x 355 mm)
 • Yüksek verim (%103’e kadar)
 • 26,8 kW ısıtma kapasitesi, 25 kW maksimum sıcak su kullanım kapasitesi
 • A enerji sınıfı su ısıtması verimliliği, B enerji sınıfı mevsimsel mahal ısıtma enerjisi verimliliği
 • Kullanım suyu sıcaklık aralığı (40°C – 60°C)
 • Maksimum gidiş suyu sıcaklığı (82°C)

GB 012 Logomax Plus Buderus ile İlgili Tavsiyeler

Buderus Gb 012 Evinizdeki ısı ihtiyacı azaldığında, cihazınız sürekli regülasyon denilen daha düşük alevle çalışmaya devam eder. Sürekli regülasyon, sıcaklık dalgalanmalarını azaltmakta ve evdeki tüm odalar eşit bir şekilde ısıtmaktadır. Bu nedenle ısınma ihtiyacının azalması durumunda, cihazınızı kapatıp açmak yerine düşük seviyede çalıştırmak daha düşük gaz tüketimi sağlayacaktır.

İdeal sıcaklık regülasyonu için termostatik radyatör vanası ve oda termostatı kullanmanızı öneririz. Tasarruf bilinci sebebiyle bazı ülkelerde yasal zorunluluk haline gelen oda termostatı, enerji tasarrufu açısından son derece önemlidir. Ek olarak ısıtma konforu da sağlar.

Her yıl, özellikle kış mevsimine girilmeden önce düzenli olarak kombinizin bakımını yaptırınız.

Cihazda sadece orijinal yedek parçalar kullanılmalıdır.

İlk çalıştırma ve dönüşüm işlemlerinde yetkili servis tarafından montaj işlemi yapılmalıdır.

Cihazın atık gaz tahliye eden parçaları kesinlikle değiştirilmemelidir.

Yerden ısıtma sistemlerinde gidiş suyu sıcaklığını, sistem üreticisi firmanın tavsiye ettiği değerden daha yüksek bir değere ayarlamayın.

Daha tasarruflu bir kullanım için evinizin havalandırmasını, pencereleri üstten açık şekilde bırakarak gerçekleştirmeyin. Bu daha uzun süreli ısı kaybına neden olacaktır. Daha verimli işletim için pencerelerin tam olarak, kısa süreli açılması gerekmektedir. Ek olarak havalandırma sırasında termostatik radyatör vanalarını kapatmayın.

Kullanım suyu sıcaklığını, mümkün olan en düşük seviyede seçmeye özen gösterin. Bu enerji tasarrufu açısından ihmal edilemeyecek bir kazanç sağlayacaktır. Kullanım suyunun sürekli olarak yüksek seçilmesi durumunda, kireçlenme riski artar ve bu da cihaz fonksiyonlarının olumsuz etkilenmesine neden olur.

Buderus markalı diğer ürünlere aşağıdan bakabilirsiniz.

           Model                           Kapasite

 

Abone ol
Bildir
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerin önemli, lütfen yorum yapx

Menü