Isıtma

Kombi Yedek Parça Fiyatları

Kombi Yedek Parça Fiyatları

Kombi kullanımında harcanan enerji kadar kombi yedek parça fiyatları konusunda da tasarruf edilmesi gerekir. Doğalgaz kullanımına geçen tüm konutlarda, vazgeçilmez bir öneme sahip olan kombi cihazlarına yönelik donanım ve yedek parçalara ulaşmak son derece önemli bir konudur. Bu kombi yedek parça fiyatları, kullandığınız ürüne ve firmaya göre değişiklik gösterebilir.

Tüm tüketicileri memnun etmek için uygun kombi yedek parça fiyatları sunmak, her firma için hedeflenen bir durumdur. Bunun için birçok ekonomik fırsatlar sunulmaya çalışılır. Ekonomik kombi yedek parça fiyatları için dogalgaz.net sitesine göz atabilirsiniz.

Cihazların arıza çıkarması tüm tüketicileri olumsuz etkiler. Oluşan arızaya kesinlikle yetkisi olan kişinin müdahale etmesi gerekir. Hayatımızın vazgeçilmezi olan bu ürünler, günlük hayatımızda büyük bir yer kaplıyor desek yanlış olmaz. Olası bir zarar almaları durumunda dengeniz bozulabilir. Doğru kombi yedek parça fiyatları ile doğru bir alışveriş yapmalısınız.

Kombi Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev ya da iş yerlerimize yedek parça seçerken, kombi yedek parça fiyatları ve markaları hakkında geniş bir araştırma yapılması gerekir. Bu araştırmadan önce kombinin takıldığı yer ve ısı yalıtımı yönünde uygun olup olmadığı çok önemlidir.

Alışveriş yapılacak firma hakkında derin bilgiler almalısınız. Kombi kullanan ve bilgi sahibi olan birçok insanla fikir alışverişi yapabilirsiniz. Almak istediğiniz yedek parça ile ilgili araştırma yaparak kombi yedek parça fiyatları ve modelleri ile ilgili bilgi toplamalısınız.

Önemli olan bir diğer husus; kurulumda değil, sonradan ekonomik davranmaktır. Malzemenin kalitesine, uzun ömürlü olmasına, verdiği garantiye ve estetik açıdan size etkilemesine önem vermelisiniz. Yedek parça alırken; kombi yedek parça fiyatları, orijinalliği ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Kombi yedek parçalarında orijinal ürünler tercih edilmelidir. Bu ürünler, kapsamlı bir testten geçirilir ve üretimin nakliye, depolama aşamalarında belli standartlar bulunur. Ayrıca daha iyi bir ortam sunar, parçaların güvenirliğini yükseltir. Yan sanayi bir parçanın, ileride nasıl olumsuzluklar getireceğini bilemeyiz. Orijinal olan yedek parça kullanımı, belirli olan sektörlerde tüketici güvenliği ve çevre sağlığı için çok önemlidir. Bu yüzden belli standartlar ile garanti hizmeti sağlanır.

Orijinal Yedek Parça Nedir ve Neden Önemlidir?

Kombi, beyaz eşya gibi makinelerin herhangi bir parçasının arızalanması durumunda değişmesi gereken parçaları olur. Bir parçanın bozulması ile o parçanın bir firma tarafından aynı şekilde yapılmasıdır. Orijinal ya da yan sanayi olarak üretilen bu ürünler, aynı işi görür. Fakat aralarında büyük farklılıklar bulunur. Özellikle kalite açısından birbirinden oldukça ayrıdır.

Orijinal yedek parçalar, arıza yaşanan ürünün ithalatçıları tarafından garanti altına alınan yedek parçalardır. Kesinlikle belgelidir ayrıca orijinal ambalajı ile belli standartlara uygun yapılır.

Alınan ürün, bakımının yapılmaması ya da bazı olumsuzluklar yüzünden arıza görebilir. Ayrıca bazı ekipmanlar zarar görebilir. Bu zarar gören parçaların, yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Bu noktada yedek parça temini oldukça önemli bir konu oluyor ve orijinal parça size daha olumlu ve uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.

Orijinal yedek parça ile ürün verimliliği artar. Yaşanılacak arıza durumlarını en aza indirir ve performans kapasitesinde uzun ömür sağlar. Yedek parçanın kaliteli ve orijinal olması, olumsuz sonuçları ortadan kaldırabilir. Uzun süreli bir kullanım istiyorsanız kesinlikle orijinal yedek parça tercih etmelisiniz.

Verimin ve emniyet sürekliliğinin sağlanması için orijinal yedek parça yerine yan sanayi yedek parça kullanmaktan, kalitesinden emin olmadığımız ürünlerden ve ne olduğu belli olmayan parçalardan uzak durmalıyız. Kalite ve uzun ömürlü ürünler için orijinal yedek parça temin etmelisiniz.

Yan sanayi yedek parçalar ile maliyetten kısıldığı düşünülebilir. Fakat ileri doğru büyük bir külfetle ya da herhangi bir risk durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Orijinal yedek parça kullanımı, özellikle belli alanlarda; tüketicinin can güvenliği ve çevre sağlığı açısından çok önemli bir durumdur.

Orijinal Yedek Parça Kullanmanın Avantajları Nedir?

Orijinal yedek parça kullanımı, size büyük avantajlar sunar. Öncelikle ürünün verimliliğini ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Standartlar tarafından izlenebilir. Ayrıca güvenilir ve emniyetli bir kullanım verir. Uzun vadede gider maliyetlerinde kazanım elde edilir ve cebinize katkıda bulunur. Ürününüzün özelliğini bozmaz aynı zamanda da performansını büyük ölçüde arttırır.

Orijinal parça, bakım giderlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Planda olmayan aksiliklerin yaşanma ihtimalini düşürür ve garanti kapsamında sunulur. Üretimi sağlam testlerden geçerek yapıldığı ve ürününüzün orijinal bir parçası olduğu için herhangi bir uyumsuzluk ya da sorun yaşamanız söz konusu bile olamaz. Ürünün orijinalliğini bozmaz.

Yan Sanayi Yedek Parça Nedir?

Yan sanayi yedek parça, piyasada en sık tercih edilen ve kolay ulaşım sağlanan parçalar arasındadır. Bu parçaya yan sanayi denmesinin sebebi de orijinal olmamasıdır. Ürünün ithalatçısı olan firmalar tarafından üretilmez.

Görünüm açısından hemen hemen aynı olan yedek parçalar, yeterli güven ve emniyeti sağlamaz. Herhangi bir aksilik sonucu üreten firma, orijinal parçaları olmadığı için sorumluluk almaz. Bu yüzden insan ve çevre sağlığını etkileyecek bazı ürünlerde garanti standardı bulunur.

Yan sanayi parçalar, genellikle orijinal olanlar ile aynı işleve sahiptir. Ancak aralarında büyük bir kalite farkı bulunur.

Kombi Parçaları ve Görevleri

Kombide bulunan parçalar ve bu parçaların belli görevleri;

 • Akış şalteri: Sıcak su için musluk açıldığı an elektronik karta bildirir ve kombideki suyun sıcak konumda çalışmasını sağlama görevindedir.
 • Ana eşanjör: Görevi brulörden aldığı sıcaklık ile musluğa ve tesisata giden suyu ısıtmaktır.
 • Basınç anahtarı: Tesisattaki su basıncını ölçmek ve aynı zamanda elektronik karta bildirmek görevinde bulunur.
 • Brulör: Hava ile yakıtın karıştırılmasını sağlayarak kontrolü ele tutan yanma mekanizmasıdır.
 • Elektronik kart: Kombide, beyin görevinde olan bir parçadır. Hemen hemen her parça çalışmak için komutu elektronik karttan alır. Ana kart ya da beyin kartı olarak da adlandırılabilir.
 • Fan: Dış ortamdan temiz havayı alır ve brülör içerisinde yanma oluşmasını sağlayan, yanma sonrasında ise yanan atık gazı dışarı gönderme görevinde bulunur.
 • Gaz grubu: Tesisattan alınan gazın bir bölümünü elektronik karttan almış olduğu voltaj ile brulöre gönderir ve daha sonra yanma oluşumuna katkı sağlama görevindedir.
 • Genleşme tankı: Merkezi sistemlerde oluşan sıcak su hacminin genleşmesi ile oluşan fazla suyun sistemin içinde bulunan mekanik parçaların yüksek basınçtan ötürü zarar görmesinin önüne geçmek için kullanılır. İmbisat deposu olarak da adlandırılır.
 • İyonizasyon elektrodu: Kombinin çalıştığı andan itibaren yanma haznesinde meydana gelen alevi algılar ve alevin durumunu elektronik karta gönderir.
 • Limit termostat: Cihaz içindeki aşırı ısınmayı ölçerek cihazı yüksük ısıda bloke eden parçadır.
 • Plaka eşanjör: Özellikle çift eşanjörlü kombilerde bulunan tek eşanjörlü kombilerde bulunmayan bir parçadır. Dikdörtgen ve uzun şekilde bir parçadır. Kombi içindeki su ile şebekeden gelen suyu birbirinden ayrı tutma görevindedir.
 • Prosestat: Kombi içerisindeki hava değişimini kontrol etmekte görevlidir. Hava sirkülasyonu işleminde fan motorundan çıkan hava basıncı ile kontak yaparak baca akışını ana karta bildirir.
 • Sirkülasyon pompası: Kombi ve benzeri cihazlarda sıvının sirkülasyonunu yapar. Kazanda ısınan suyun tesisat sistemindeki dirençlerini yener ve ısı yayıtıcılara iletilmesini sağlar.
 • Üç yollu vana: Yalnızca çift eşanjörlü kombilerde bulunur. Sıcak su ile kalorifer konumunu birbirinden ayırmada görevli bir parçadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir