Panel Radyatör

Panel Radyatör kapalı bir mekanı ısıtmanın en eski ve en etkili yollarından biridir. Günümüzde hala tüm dünyada kullanılıyorlar ve güvenilen daha etkili birkaç seçenek var. Radyatörler, basitlikleri ve bir alanı eşit ve rahat bir şekilde ısıtma yetenekleri nedeniyle ciddi talep görmektedir. Radyatör ısıtma sisteminizden en iyi şekilde yararlanmak veya radyatörlerin sizin için doğru seçenek olup olmadığına karar vermek için nasıl çalıştıklarını anlamak önemlidir.

  • Radyatörler su veya buharı içinde dolaştırır sonra kendini ısıtır ve bu ısıyı çevredeki havayı ısıtmak için kullanır. Bunu yaparak bir odayı etkili ve kısa sürede ısıtırlar.
  • Radyatörler metalden yapılmıştır çünkü metal mükemmel bir ısı iletkenidir. Sıcak su veya buhar radyatörden geçer ve dış kanatçıklar doğal olarak zamanla ısınır. Bu yüzgeçler ısındıkça çevredeki hava da ısınır.
  • Panel radyatörlerin çalışma prensibi

    Panel radyatör’ler konvektif ve radyant enerjiyi bir iç mekana taşımak için temel olarak düz bir yüzeydir. İsimlerine rağmen, radyatörler bir odayı çoğunlukla konveksiyonla ısıtır. Panel radyatörlerin bir veya iki paneli olabilir ve konvektör kanatçıkları varsa, bir veya çift panelli tasarımlarda iki sıra kanatçık olabilir. Panel veya tank, yağ veya su gibi bir sıvı ile doldurulur. Panel ne kadar uzun olursa, radyatörün ısı yayması için o kadar fazla yüzey alanı olur. Bu nedenle, tek panelli radyatörle aynı boyutlarda çift panele sahip bir radyatör, toplam yüzey alanı daha büyük olduğundan daha fazla ısı verecektir.

    Bir panel radyatör ‘de tek panelli radyatörün arkasına veya çift panelli radyatörün ortasına kaynaklanmış konvektör kanatçıkları da olabilir zikzaklı metal şeritler. Bu kanatçıklar radyatörün yüzey alanını daha da arttırır.

    Konvektör kanatçıklı veya katkısız hem tek hem de çift panel radyatörler genellikle yuvarlak (veya rulo) üst veya kompakt formlarda gelir. Bunlar arasındaki temel fark, konvektör kanatçıklarının görünümünü gizlemek için kompakt radyatörlerin üstte bir ızgaraya ve yanlarda panellere sahip olduğu estetiktir. Yuvarlak üst radyatörlerde ızgaralar veya ek paneller yoktur ve nihai karar tamamen kişisel tercihe bağlıdır.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.