ISKAV (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı)

ISKAV, ısıtma, soğutma ve klima sektörlerinde eğitim, araştırma ve sertifikasyon konularında lider bir vakıf olarak, 30.12.1997 tarihinde faaliyete başlamıştır. Türkiye’nin bu alandaki gelişimine önemli katkılarda bulunan vakıf, Avrupa Birliği normlarına uyumu ve üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmek amacıyla kurulmuştur.

Hizmetler ve Faaliyet Alanları

ISKAV, iklimlendirme sektörünün tüm paydaşları için eğitim ve araştırma programları düzenler, etik değerlere bağlı kalarak ve çevreci yaklaşımları benimseyerek sektörü geliştirici faaliyetler yürütür. Ulusal ve uluslararası alanda tanınır bir kurum olma vizyonuyla, mesleki kuruluşlar ile sosyal ve bilimsel çalışmalar yapmak üzere özel ve kamu kuruluşlarıyla işbirliği içinde çalışır.

Mesleki dernekler, eğitim kurumları ve sanayi işletmeleri ile işbirliği yaparak, sektördeki bilgi birikiminin ve teknolojik kapasitenin artırılmasına yönelik ortak projeler geliştirir. Bu işbirlikleri sayesinde, sektördeki güncel gelişmelerin ve yeniliklerin paylaşılmasına ve uygulanmasına olanak sağlar.

Vizyon ve Misyon

  • Vizyon: Eğitim, araştırma ve sertifikasyon alanlarında ulusal ve uluslararası tanınırlığa sahip, yetkin ve saygın bir kurum olmak.
  • Misyon: İklimlendirme sektörünün tüm paydaşlarını kapsayacak şekilde, tarafsızlık ve güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda, yenilikçi bir bakış açısıyla eğitim, araştırma ve geliştirici faaliyetler yapmak.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Ömer Avni Mahallesi Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya Sokak İzim Apartmanı No: 15 Daire 11-12 Gümüşsuyu, Beyoğlu/İstanbul
  • Telefon: 0212 285 00 40
  • Fax: 0212 285 00 29
  • Mail: iskav@iskav.org.tr
  • Web Sitesi: Resmi Web Sayfası

 

Değerlendirmek İster misiniz?

0 / 5 Puan 0 Toplam Oy 0

Sizin Puanınız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir