Kombi ve Su ısıtıcılar

Kombi ve su ısıtıcılar kategorisinde çeşitli markaların kombilerini, gazlı şofbenlerini, termosifonlarını ve elektrikli ani su ısıtıcı modellerini inceleyebilir ve bu ürünleri satın alabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soruyu bize sormaktan lütfen çekinmeyiniz.

Kombi Nedir ?

İki farklı sistemin bir araya gelmesinden dolayı kombi ismi verilmiştir, kombine etmekten türemiştir. Kombine veya kombi,  kazan, hem yüksek verimli bir su ısıtıcısı hem de tek bir kompakt ünitede merkezi bir ısıtma kazanıdır. Kombi, bir musluğu açtığınızda suyu doğrudan ısıtıp tesisata gönderir, böylece herhangi bir sıcak su deposuna ihtiyaç duymazsınız.

Ek bir avantaj, sıcak suyun şebeke basıncında iletilmesidir, bu da ayrı bir pompaya ihtiyaç duymadan güçlü bir duş alabileceğiniz anlamına gelir.

Kompakt boyutlar kombileri daha küçük mülkler için mükemmel kılar, Neredeyse bir evin bütün bölümlerine takılabilirler. Evde daha az boru tesisatı kurulumu genellikle daha ucuz hale getirir

Doğalgaz’lı Hermetik Şofben

Gazlı şofbenlerin kombilerden farkı sadece kullanım suyu için üretilmiş olmalarıdır. Isıtma sisteminde kullanılmazlar, sıcak su ihtiyaçları için mükemmel çözüm sunarlar. Isıtma sistemi merkezi olan konutlarda tercih edilirler, bunun yanında kuaförler, lokantalar ve diğer işyerlerinde tercih edilebilirler. Bu cihazlarda kombiler gibi hermetik ‘tir, bir fan vasıtasıyla yakmış oldukları gazı dışarıya atarlar ve aynı zamanda yanmanın sağlanması için atmosferden içeriye oksijen alırlar.

Elektrikli Termosifon

Termosifonlar elektrikli ısıtıcılardır, çeşitli kapasitelerde su depolarına sahipdirler. 60 litre, 80 litre, 100 litre bunlardan bazılarıdır. Kapasiteleri kadar suyu ısıtıp hazır bekletirler,  İçindeki sıcak su bittiğinde yeniden bu suyu ısıtmaları belli bir zaman alır.

Ani Su Isıtıcılar

Ani su ısıtıcalar elektrikle çalışan genelde tek bir alanda ( muslukta ) kullanılan ısıtıcılardır. Bir taraftan aldıkları soğuk şebeke suyunu diğer çıkışlarından sıcak olarak verirler.

Önemli İpucu kombi değişimi


Yeni Kombi mevcut sisteminize takılacaksa, yani kombinizi değiştiriyorsanız veya farklı bir sistemden kombili sisteme geçiyorsanız örneğin merkezi ısıtma sisteminden, lütfen mevcut boru tesisatınızın ve radyatörlerinizin temizliğini göz önünde bulundurun, çünkü bu yeni kombinize zarar verebilir. Sistem temizliği ve kombi değişimi hakkında daha fazla bilgi için Teknik bilgiler bölümümüzü inceleyin.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.