MTMD – Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği

MTMD, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) bünyesinden doğan ve tüzel kişiliklerin oluşturduğu bir yapıdır. Kasım 2006’da Abant’ta gerçekleştirilen “Tesisat Mühendisliğinin Bugünü ve Geleceği” konulu çalıştay sırasında, mekanik tesisat taahhüdü iş kolunda yaşanan aksaklıkların giderilmesi ve mesleğin sağlıklı ve sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda TTMD İstanbul Müteahhitler Komisyonu’na, tesisat müteahhitlerini bir araya getirecek bir birliğin tesisi görevi verilmiştir.

Tarihçe ve Kuruluş

Mekanik tesisat taahhüdü uygulaması yapan tüzel kişilikleri bir çatı altında toplamak için yapılan çalışmalar sonucunda, dernek tüzüğü hazırlanmış ve 12 Nisan 2007 tarihinde Geçici Yönetim Kurulu belirlenerek çalışmalarına başlamıştır.

Hizmetler ve Faaliyet Alanları

MTMD, mekanik tesisat taahhüdü iş kolunda faaliyet gösteren firmaların sorunlarını çözmek ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli hizmetler sunmaktadır. Dernek, üyelerine mesleki eğitimler, teknik destek, danışmanlık hizmetleri ve sektördeki gelişmeleri takip etmeleri için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Atatürk Mh. Vedat Günyol Cd. Sedef Sitesi No:46/A 1.Blok Kat:4 Daire:18 Ataşehir/İstanbul
  • Telefon: 0216 – 469 85 90
  • Fax: 0216 – 469 85 90
  • E-posta: bilgi@mtmd.org.tr
  • Web Sitesi: Web Sayfası 

Faydalı Makaleler

– Gaz Basınç Regülatörlerinin Çalışma Prensibi
 Gaz Sızdırmazlık Çözümleri Sızdırmazlık Ürünleri
 U Manometre Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Değerlendirmek İster misiniz?

0 / 5 Puan 0 Toplam Oy 0

Sizin Puanınız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir