Demirdöküm markasının kısa tarihçesi;

Demirdöküm markası ülkemizde iz bırakmış köklü markalardan bir tanesidir. Markayı duymayan, bir şekilde temas etmeyen insan yoktur heralde ülkemizde.

1954 yılında kurulan Demirdöküm ısıtma ve soğutma sektörüne yönelik bir çok ürün üreterek yıllarca tek başına ülkenin bu konudaki ihtiyaçlarına cevap vermiştir. Döküm radyatör, panel radyatör, şofben, kazan, banyo sobaları, lpg ocakları gibi bir çok ürün üretip pazara sunmuştur.
Demirdöküm Nostalji İlk kombiyi ne zaman üretti ?

Doğal gaz’ın ülkemize geldiği ilk yıllarda kombi üretimine başlamıştır,  1990 yılında başladığı bu yolculuğa 2020 yılı itibarı ile son teknoloji üretim tesisleri ve bir çok kombi modeli ile devam etmektedir.

Satış rakamları ile yoğuşmalı kombi, panel radyatör ve doğal gaz’lı hermetik şofben pazarının lideri durumundadır. Onlarca ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Yıllardır piyasada olmanın tüm avantajlarını kombi pazarındaki satışlarında sonuna kadar kullanmış ve başarılı olmuştur. Hali hazırda kurmuş olduğu bayii ağları, satış sonrası destek hizmetleri olan servisleri sayesinde ciddi satış rakamlarına ulaşmıştır.

Bilinenin aksine artık bir Türk markası değil, bir kaç yıl önce Alman markası olan Vaillant Grup’a satılmıştır. Bu satış ülkemize ait bir markanın kaybedilmesi adına kötü olsada marka kalitesi adına daha iyi olmuştur. Zaten kalite konusunda iyi bir yerde olan marka Alman disiplini ve düzeni ile kalite çıtasını biraz daha yükseltmiştir.

Yoğuşmalı kombi pazarında şu anda 3 farklı model ve bu modellere ait farklı kapasitelerle var olmaktadır.

Demirdöküm Kombi modelleri

Demirdöküm’ün ürettiği modeller ve bu modellerin kapasite seçenekleri şunlardır;

Nitromix Duvar tipi yoğuşmalı kombi, bu model yıllardır piyasada satış rekorları kıran düz hermetik kombi modeli Nitron modelinin adeta zamana ayak uydurmuş, yoğuşma teknolojisini bünyesine almış halidir. Satış rakamları Nitron ile neredeyse aynı seviyededir. 3 farklı kapasite seçeneği bulunmaktadır. Bunlar 24 kw , 28 kw ve 35 kw’dır.

Atromix Duvar tipi yoğuşmalı kombi, bu modelde  Atron düz hermetik kombi modelinin yerini doldurmuştur, Nitromix ile farkı eşanjör türleridir. Atromix modeli 3 farklı kapasite ile piyasaya sürülmektedir. Bunlar 20 kw , 24 kw ve 28 kw’dır.

Demirdöküm Atron condense, markanın bu modeli üretmesindeki en büyük sebep muhtemelen piyasadaki diğer markalarla rekabet edecek bir ürüne sahip olmak istemesidir. Doğru bir tabir olmasada piyasada yarı yoğuşmalı diye adlandırılan eşanjör sistemine sahiptir. 2 farklı kapasite olarak üretilmektedir. 20 kw ve 24 kw seçenekleri mevcut.

× Merhaba