Buderus Yoğuşmalı Kombi Modelleri

Buderus Yoğuşmalı Kombi Modelleri

Buderus Yoğuşmalı Kombi Modelleri

Özellikle kış aylarında yardımımıza yetişen Buderus yoğuşmalı kombi modelleri bize büyük bir avantaj sağlamayı amaçlar. Yazın ya da kışın nerede olursanız olun; evinizde ve iş yerinizde kombiler, hayatınızın vazgeçilmezidir. Eskide kullanılan ısıtma araçlarına göre çok daha temiz ve rahat kullanılır. Bu yüzden tercih edilme oranı yüksektir.

Aile bütçesini düşünen, Buderus yoğuşmalı kombi modelleri; kolay bir kullanım sağlar. Buderus, en iyi hizmeti sunmaya çalışan bir firmadır. Buderus kombi, uzun süreli ve sıkıntısız bir kullanım sağlar. Ürün alındıktan kısa bir süre sonra arıza vermesi, hiçbir tüketici tarafından istenmeyen bir durum, Bu tarz sıkıntıların çıkmaması için Buderus yoğuşmalı kombi modelleri için doğalgaz.net sitesine bakabilirsiniz.

Bir kombide olan en önemli özellik, kazan kapasitesi ile ilgilidir. Bu konuda birçok kişi, kazan kapasitesinin geniş olmasının daha verimli olduğunu söyler. Halbuki kombide istenen tek durum ödenen paranın karşılığını alabilmektir. Kapasitenin altında çalışan kazanlar, enerji kaybına neden olur ve tüketiciye zarar verir. Buderus yoğuşmalı kombi modelleri, farklı büyüklükteki kazan kapasitesi ile size uygun kombiyi sunar ve tasarruf etmenizi sağlar.

Müşteri memnuniyeti sağlayan Buderus yoğuşmalı kombi modelleri, kolay kullanımı ve tasarruf etme özelliği ile en iyi hizmeti amaçlar. Farklı boylardaki kazan seçenekleri ve özellikle yedek parçasında, kolay ulaşma imkanı bu markayı bir adım öne taşır. Aynı zamanda sıcak su ve ısınmak için büyük bir tasarruf sağlayacaksınız. Tam olarak tüketicinin istediği gibi, az enerji ile çok fazla verim sunar.

Buderus Yoğuşma Kombi Model Fiyatları Nedir?

Aile bütçesine destek sağlayan, Buderus yoğuşmalı kombi modelleri için fiyat belirlemede; kazan kapasitesi, sıcaklık derecesi ve enerji değişimi çok büyük bir öneme sahiptir. Farklı ihtiyaçlar için yapılan ürünler, her türlü ihtiyaca göre tasarlanıyor.

Bu buderus yoğuşmalı kombiler arasında yer alan Logamax Plus GB022’nin genel özellikleri arasında 26 kW sıcak su kullanım kapasitesi, geniş modülasyonla çalışmakta Logamax Plus GB122’de aynı verimlilik düzeyinde çalışır. Sağlam yapısı sayesinde uzun ömürlü olması ile dikkat çeker. Dış havaya göre çalışması ile verimlilik düzeyi artar.

Logamax Plus GB062, buderus yoğuşmalı kombi modelleri arasında yer alır. Yüksek konfor ve az yakıt tüketimi ile en çok tercih edilen kombi modellerinden biridir. Bireysel kombiler arasında olan Logamax Plus GB012, kapasitesi ile dikkat çeker. Yoğuşma teknolojisi ile verimi yüksek, gaz kullanımı düşük olur. Ayrıca oldukça sessiz çalışır. Sıcak su kapasitesi yüksek olan Logamax Plus GB072’nin yüksek ısıtma kapasitesi bulunur. Her açıdan olumlu dönüşler alan Buderus yoğuşmalı kombi fiyatları, 4500-6850 TL arasında bulunur.

Yoğuşmalı Kombi Montajı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kombi montajı yaparken dikkat etmemiz gereken hususlar; Öncelikle kombinin üstünde 30 cm boşluk olacaktır. Baca eğimi; konvansiyonel kombilerde aşağı, yoğuşmalı olanlarda yukarı doğrudur. Kombinin sağ ve sol kısımlarında 15 cm boşluk olmalıdır. Oda termostatı, kablo hattı yetkili gelmeden önce hazırlanmalıdır.

Yoğuşmalı kombilerde, yoğuşma suyu mutlaka kanalizasyon giderine eklenmelidir. Kombinin elektrik besleme kısmına sigorta koyulmalıdır. Kombinin yanına montajı yapılmalıdır. Kapalı alanlara yapılan kombi montajların da muhakkak havalandırma menfezi bulunmalı ve kesinlikle kapatılmamalı. Kombilerin çalışma aralığı 180-220 v arasında bulunur.

Kombi kullanılacak alanda voltaj düzensizliği var ise şebeke geriliminde kombi voltaj ile şebeke geriliminin düzenlenmesi gerekir. Aksi takdirde çok kısa bir süre içinde kombinizin elektrik kartı zarar görebilir.

Doğalgaz Yoğuşmalı Kombi Ne Demek?

Hayatımızın her alanında kullandığımız, bize konfor ve enerji verimliliği sağlayan yoğuşmalı kombi; normal hermetik kombiye göre %20’ye varan tasarruf sağlar. Performans açısından aralarında bir fark bulunmamaktadır.

Doğalgaz fiyatlarının her gün artması, yoğuşmalı kombi ile hermetik kombi arasında fiyat farkı azalmıştır. Bu durum yoğuşmalı kombinin daha fazla tercih edilmesini sağladı. Hermetik kombiyi, yoğuşmalı kombi ile değiştirmek istediğinizde; proje çizilmeden sadece kombi değişim formu ile kombilerinizi yoğuşmalı olarak aynı gün içerisinde değişebilirsiniz.

Son zamanlarda ilk defa kombi taktıranlar ve kombisi bozulup yeni kombi almak isteyen müşterilerin, yoğuşmalı kombiyi tercih etme oranı çok fazla yükselmiştir. Firmaların çoğu, doğalgaz yoğuşmalı kombi markalarını önerir.

Doğalgaz Yoğuşmalı Kombi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Öncelikle yanlış bilinen önemli bir konu vardır. Yoğuşmalı kombiler, küçük evde kullanılmaz. Bu cümle tamamen yanlış bir düşüncedir. Yoğuşmalı kombiler, 50 metrekareden 250 metrekareye kadar kullanılabilir. Küçük evlerde olan tasarruf, büyük evlere göre biraz daha az olur fakat mutlaka tasarruf yapar.

Yoğuşmalı kombi sistemlerini, maksimum tasarrufta kullanmak için kalorifer sıcaklığını 50 derecenin üzerine çıkarmamak gerekir. 50 derecenin altında çalıştığında %20 daha tasarruf sağlar. Bir evde kombi, 50 derecenin üstüne çıkarılırsa; petek metrajı az daha yükseltilerek bu problem ortadan kalkabilir. Ancak petek radyatör seçimlerinde genel olarak opsiyonlu seçim yapıldığı için petek metrajını arttırmaya gerek kalmadan yoğuşmalı kombi kullanılabilir.

Yerden ısıtma sistemlerinde, özellikle yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir. Yerden ısıtma sistemlerinde kalorifer gidiş sıcaklık derecesi 40 ila 45 derecenin üstüne çıkarılmaz ve bu yüzden yerden ısıtma sistemlerinde yoğuşmalı kombi kullanıldığında her zaman maksimum tasarruf sağlanır.

Kombi, bireysel kullanıma yönelik sistemlere üyedir. Kat kaloriferi kazanında bulunduğu gibi depolanmış su kütlesinin ısıtılmasında davranan kombi, şofbenlerde olan boru demetinden akan su ile sistemi ısıtmaktadır. Sıcak su temini, cihaz içindeki boylar ya da ani su ısıtıcısı ile sağlanır. Doğalgaz yoğuşmalı kombinin, pilot alevli ve elektronik ateşlemeli tipleri bulunur. Kombi cihazına yanma havasının temini ile baca gazlarının dışarı atılış şekilleri vardır.

Yoğuşmalı Kombi Nerelerde Kullanılmaz ?

Enerji ve konfor sunan doğalgaz yoğuşmalı kombilerin kullanılamayacağı alanlar varmıdır ? Yoğuşmalı olan kombinin alt kısmından klima suyuna benzer bir sıvı akar. Bu sıvı, gazın yoğuşması sonucu oluşur ve mutlaka kapalı gidere bağlanacak şekilde monte edilmelidir.

Yoğuşmalı kombinin takılacağı yer balkon ise kombinin bulunduğu yerden balkon giderine kadar bir yoğuşma gider hattı kesinlikle çekilmelidir. Kombi, mutfağa takılacaksa; kombinin montaj edildiği yerden mutfak lavabosuna kadar bir gider hattı çekmek gerekecektir. Doğalgaz yoğuşmalı kombilerin banyo ve yatak odalarında kullanılması kesinlikle yasaklanmıştır. Gaz dağıtım firma ve kuruluşları, yoğuşmalı kombilerin bu kısımlarda kullanılmasına asla izin vermez.

Doğalgaz Yoğuşmalı Kombi ve Kullanıldığı Yerler Nedir?

Yoğuşmalı kombiler, yanma işlemi gerçekleştikten sonra artık su buharının enerjisinden faydalanmaktadır. Yoğunlaşmaya başlayan su buharının, oluşturduğu suya önemli bir enerji aktarımı yapar. Bu işlem ile oldukça büyük bir tasarruf elde edersiniz. İçeride oluşan enerji sayesinde suyun ısınması için daha fazla yanması için işlem gerçekleştirilmez. Hem sıcaklık hem de yakıt tasarrufu yapılmış olur.

Yoğuşmalı kombiler, her alanda kullanılır. Fakat kombinin etkili ve verimli bir şekilde çalışması için tesisat kısmının uygun yapılacağı yerlerde montaj işlemi görmelidir. Dar bir bölgede kurulan yoğuşmalı kombiler, enerji tasarrufu sağlayamaz. Her kombide olduğu gibi yoğuşmalı kombi sisteminde de su buharının yoğunlaşma özelliğinin aktif olması için suyun geri dönecek olan kazana belirtildiği sıcaklıkta dönüş işleminin sağlanması gerekir.

Değerlendirmek İster misiniz?

0 / 5 Puan 0 Toplam Oy 0

Sizin Puanınız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.