GB 022i Logomax Plus Buderus 20 kW

Stokta var

 • Yüksek sıcak kullanım suyu kapasitesi
 • Basit kurulum ve kolay bakım
 • Kompakt ve modern tasarım
 • İşlevsel modüller
 • %94 mevsimsel mahal ısıtma enerji verimliliği
 • Düşük ses seviyesi (43 dB)
 • Geliştirilmiş LCD ekran ile rahat kullanım
 • Minimal boyutlar (710 x 400 x 300) ve ağırlık (35 kg)

GB 022i Logomax Plus Buderus

Yeni nesil yoğuşmalı kombiler arasında tasarruf ve verimlilik konularında uzman Buderus, yüksek kapasite ve geniş modülasyon ile rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. GB 022i Logomax Plus  duvar tipi yoğuşmalı kombi, kullanıcı dostu teknolojisi ve kolay kullanım özelliğiyle en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Yüksek Isıtma Kapasitesi ve Düşük Gaz Tüketimi

20 kW ısıtma kapasitesine sahip olan Buderus Logamax Plus GB022i, bu kapasitesi sayesinde geniş alanları bile istenilen sıcaklıkta tutarken; 26 kW sıcak su kullanım kapasitesiyle her türlü sıcak su ihtiyacınızı kesintisiz olarak karşılar.

Yoğuşma teknolojisi ve 1:5 modülasyon aralığı sayesinde düşük gaz tüketimi ve yüksek verimlilik sağlayarak kullanıcılarına çevre dostu tüketim imkanı sunar.

A Enerji Sınıfı Yoğuşmalı Kombi GB 022i

ErP direktiflerine uygun olarak ölçülmüş %94 mahal ısıtma verimliliği ile A enerji sınıfına sahiptir. Buderus Logamax Plus GB 022i ile uyumlu çalışan oda kumandaları sayesinde; enerji tüketiminizi daha da düşürebilirsiniz. Ayrıca, radyatörlerde kullanacağınız termostatlar ile oda sıcaklığını istenilen düzeyde tutabilirsiniz. EMS arayüze sahip GB022i, diğer inovatif sistemlerle birlikte çalışabilme avantajı sunar.

GB 022i Modern Tasarımı ile Evinizin Bir Parçası

Kompakt tasarımı ile yer sınıfı yaşamadan kolayca montaj yapılabilir. Tasarımıyla evinizin modern bir parçası olur. 35 kg ağırlığa ve 710 x 400 x 300 mm boyutlarına sahiptir.

Modern, göz dolduran ve bir o kadar da dayanıklı tasarıma sahip Buderus Logamax Plus GB022i yoğuşmalı kombiyi ister salonunuzda, isterseniz de mutfağa ya da evinizin başka bir bölümüne kolayca yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz önceden kullanılan bir kombi sisteminin yerine rahatlıkla kurulum yapabilirsiniz.

Herkesin rahatlıkla kullanabileceği Logamax Plus GB022i’nin geliştirilmiş yeni kullanıcı arayüzü, LCD ekran üzerinden kontrole  imkan sunuyor. Arıza kodlarını, radyatör ve su sıcaklıklarını bu ekrandan kontrol edebilir, sıcak mevsimlerde yaz işletme moduna alabilirsiniz.

Kolay Kurulum ve Bakım, Geniş Servis Ağı

Logamax Plus GB022i ‘nin kurulum ve bakım işlemleri oldukça basittir. 36 kg‘dan daha hafif bu kombinin ön bölümünden iç bölümlerine erişim de mümkündür. Dolayısıyla bakım konusunda kolaylık sağlar.

Avrupa’nın önde gelen kombi üreticilerinden olan Buderus uzmanlığı ile geliştirilmiş Logamax Plus GB022i’nin öne çıkan özelliklerinden birisi de geniş servis ağına sahip olmasıdır. Kombiniz için desteğe ihtiyaç duyduğunuzda 444 5 474 numaralı çağrı merkezini arayarak, yetkili servis ile iletişim kurabilirsiniz.

Buderus Logamax Plus GB 022i Avantajları

 • Yüksek sıcak kullanım suyu kapasitesi
 • Basit kurulum ve kolay bakım
 • Kompakt ve modern tasarım
 • İşlevsel modüller
 • 1:5 geniş modülasyon aralığı
 • %94 mevsimsel mahal ısıtma enerji verimliliği
 • Düşük ses seviyesi (43 dB)
 • EMS arayüzü ile inovatif sistemlerle uyumlu çalışabilme
 • Geliştirilmiş LCD ekran ile rahat kullanım
 • Minimal boyutlar (710 x 400 x 300) ve ağırlık (35 kg)

Buderus Logamax Plus GB 022i ile İlgili Faydalı Bilgiler

Donma nedeniyle tesisatta hasar meydana gelmemesi için, ısıtma tesisatının sürekli olarak aktif olduğundan emin olun. Örneğin elektrik kesintilerinde, uzun bir süre geri besleme geriliminin kapalı kalması durumunda, hatalı yakıt beslemesinden dolayı kombi arızası oluşabilir bu da donmaya sebebiyet verebilir.

Buderus Gb 022i Cihazınız kapalıyken blokaj koruması aktif olmaz. Bu nedenle cihazınıza ihtiyaç duymadığınız zaman dahi kapalı tutmayın. Blokaj korumasının amacı, ısıtma tesisatının uzun süre kullanılmaması sonucunda 3 yollu vananın ve sirkülasyon pompasının bloke olmasını engellemektir.

Boyler barındıran cihazlarda, bakteriyolojik olarak kirlenmelerin önüne geçebilmek için uzun süre kullanılmayan tesisatlarda termik dezenfektasyon işlemi yapmanızı öneririz. Bunun için yetkili servislerden destek alabilirsiniz.
Ayarlanabilir maksimum sıcak kullanım suyu sıcaklık değerini, yalnızca termik dezenfeksiyon için uygulayın. Aksi durumda haşlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tasarruf Önerileri

Isı ihtiyacı azaldığında, cihazınızı kapatmak yerine düşük seviyede sürekli olarak çalıştırmaya özen gösterin. Stabil bir çalışma, sürekli açılıp kapatılan sisteme nazaran daha ekonomik yakıt değerleri sunar. Ayrıca bu sayede konforlu bir ısınma sağlarsınız.

Isıtma tesisatının yüksek kapasitede çalışabilmesi için oda sıcaklığı termostatik vana veya da sıcaklığı referanslı kumanda paneli ile cihazınızı çalıştırmanızı öneririz.

İstediğiniz oda sıcaklığına ulaşabilmek için termostatik vanaları uygun ayar kademesine kadar getirin. Şayet uzun bir süre oda istenilen sıcaklığa ulaşmıyorsa, kontrol elemanı üzerinden sıcaklık ayarını yükseltin.

Odaların havalandırılması esnasında termostatik vanaları kapatmanızı öneririz. Ayrıca odayı havalandırmak için pencereleri az miktarda açmak, daha yüksek yakıt değerlerine neden olur. Makul olan kısa sürede yüksek sirkülasyon sağlamaktır.
Bunun için pencereyi tamamen açın ve havalandırma işlemi sonunda pencereleri kapatırken, termostatik vanayı aktif hale getirin.

Cihazınızın düzenli olarak kontrol ve bakımını yaptırmak çevre dostu işletim ve tesisat güvenliği için ön koşuldur. Buderus yetkili servisler aracılığı ile kombinizin yıllık bakımlarını yaptırın.

Isıtma suyunun ilave edilmesi sırasında, kombinin gidiş yolu sıcaklığının 40°C civarında olmasına özen gösterin. Sıcak kombiye soğuk ısıtma suyu eklenirken, termik gerilmelere bağlı çatlaklar meydana gelebilir. Isıtma suyunun maksimum sıcaklığında, 3 barlık basınç aşılmamalıdır.

Radyatörlerde dengesiz bir ısınma söz konusuysa, radyötörlerin havasını alın.

Her yıl düzenli olarak ısı transfer sıvısının donma korumasını, 2 yılda bir ısı transfer sıvısının pH değerini kontrol ettirin.

 

"GB 022i Logomax Plus Buderus 20 kW " için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Ana menü

GB 022i Logomax Plus Buderus

GB 022i Logomax Plus Buderus 20 kW