GB 172i 24 kW Logomax Plus Buderus

Stokta Var

 • Aksesuar olarak sunulan Logamatic RC300 kontrol ünitesi ile daha yüksek enerji tasarruf potansiyeli
 • Çizilmeye dayanıklı tasarımı
 • Titanyum ön cam panel
 • Siyah ve beyaz renk seçenekleri
 • 24 kW, 30 kW, 35 kW ve 42 kW kazan seçenekleri
 • 3 yıldız sıcak su konforu
 • Düşük ses seviyesi (24 kW ve 30 kW modellerde 50 dB, 35 kW ve 42 kW modellerde 52 dB)
 • A sınıfı su ısıtması enerji verimliliği
 • %93 mevsimsel mahal ısıtma enerji verimliliği
 • Yeni nesil WB5 ısı eşanjörü ile 42 kW’a kadar yüksek kapasite

Açıklama

GB 172i 24 kW Logomax Plus Buderus

Buderus uzmanlığı ile geliştirilmiş GB 172i 24 kW Logomax Plus yoğuşmalı kombi, apartman dairelerinden dubleks konutlara kadar çeşitli yaşam alanları için güvenli, verimli ve yüksek performans sunan bir üründür. 24 kW kapasitesinden 35 kW kapasitesine kadar seçim yapabileceğiniz birçok varyasyonu içerir.

Her İhtiyaca Uygun Dinamik Çözümler

GB 172i Yüksek verimlilik sunan eşanjörden, opsiyonel sistem ünitesine kadar nitelikli bileşenlerle donatılmış Buderus Logamax Plus GB172i, üstün kalitesi ve uzun ömürlü yapısı ile dikkat çekiyor. Dayanıklılık kriteri baz alınarak tasarlanmış yanma odasından hidrolik gurubuna tüm bileşeler, uzun yıllar boyu kullanım sunuyor.

Hem Sıcak Su Hem Isıtma

Yeni nesil duvar tipi yoğuşmalı kombi Logamax Plus GB172i, kullanım suyunu verimli ve güçlü bir şekilde ısıtıyor. İhtiyaca göre 35 kW ve 42 kW gücündeki kazan çeşitleri ile kullanmak isteyeceğiniz alan için en ideal seçeneği sunuyor. Sıcak suyu önceden hazırlamak ve depolamak amacıyla boylerler, konforlu çözümler sağlıyor.

24 kW, 30 kW ve 35 kW kapasiteler arasından sizlere opsiyonel bir seçim hakkı veriyor. Ayrıca sistem kontrol sistemi olan Logamatic EMS Plus ile donatılan GB172i, enerji tasarruf potansiyelinden tam anlamıyla faydalanmanıza olanak sunuyor.

Üstün Teknik Özellikler GB 172i

12 litre hacme sahip genleşme tankıyla büyük ısıtma sistemlerine dahi sorunsuz şekilde bağlanabilir. Pre-mix enerji tasarruflu fan sayesinde yüksek performans değerleri elde edilmesine olanak veriyor.

Alüminyum demirden imal edilmiş WB5 ısı eşanjörü, 42 kW‘a kadar yüksek kapasite sağlar. Ön bölümde yer alan kolay açılabilir kapak, temizlik ve bakımı kolay uygulanabilir hale getiriyor.

Yen patentli ventüri, çeşitli gaz türleri arsındaki geçişi rahat hale getiriyor. Yüksek modülasyon değeri ile en düşük ısıtma ihtiyaçlarında dahi verimli ısıtma sağlıyor.

Akıllı İç ve Dış Tasarım GB 172i

Buderus Logamax Plus GB172i çizilmeye dayanıklıdır. Temizlik dostu diye nitelendirilen titanyum cam ön paneli ile hem zarif bir görünüm hem de yenilikçi bir tasarım özelliği barındırır. Siyah ve beyaz renk seçenekleri sayesinde dekorasyonunuz için zevkinizi yansıtır.

Kompakt tasarımı sayesinde dilediğiniz herhangi bir yüzeye rahatlıkla montaj yapılabilmektedir. Bu sayede kurulumu için ekstra uğraş yapmanız gerekmez. Ayrıca ön panel kurulumu dolayısıyla olası bir arıza halinde yeniden sökülüp takılmaya da ihtiyaç duyulmaz. Bakımları pratik bir şekilde yapılabilir.

Düşük Enerji Tüketimi ve Sessiz Çalışma

Buderus Logamax Plus GB172i, günlük ve aylık bazda minimum enerji tüketim verilerine sahiptir. Eviniz için ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarınızı yüksek performansla sağlarken, etkin bir enerji tasarrufu yapmanıza da olanak sunar.

GB 172i 24 kW Logomax Plus Buderus Avantajları

 • Yenilikçi ve modern sistem teknolojisi
 • Aksesuar olarak sunulan Logamatic RC300 kontrol ünitesi ile daha yüksek enerji tasarruf potansiyeli
 • Çizilmeye dayanıklı tasarımı
 • Titanyum ön cam panel
 • Siyah ve beyaz renk seçenekleri
 • 24 kW, 30 kW, 35 kW ve 42 kW kazan seçenekleri
 • 3 yıldız sıcak su konforu
 • Düşük ses seviyesi (24 kW ve 30 kW modellerde 50 dB, 35 kW ve 42 kW modellerde 52 dB)
 • A sınıfı su ısıtması enerji verimliliği
 • %93 mevsimsel mahal ısıtma enerji verimliliği
 • Yeni nesil WB5 ısı eşanjörü ile 42 kW’a kadar yüksek kapasite
 • Gelişmiş elektronik kart ve kullanıcı arayüzü

GB 172i 24 kW Logomax Plus Buderus ile İlgili Faydalı Bilgiler

Isıtma tesisatının donmaya karşı korunması için yaz işletimi konumunda olmalı ya da gidiş suyu sıcaklığının en az 30°C olmalıdır. Alternatif bir yöntem olarak; gerekli donma korumasının sağlanması için antifriz maddesi teknik servis tarafından her iki yılda bir ilave edilebilir.

Boyerli kombilerde, lojyonella sebebiyle bakteriyolojik olarak kirlenmeyi önlemek maksadıyla uzun süre kullanılmamış tesisatta termik dezenfeksiyon yapılması önerilmektedir. Sıcak kullanım suyu kontrollü termostat, termik dezenfeksiyon uygulanacak şekilde programlanabilir.

Isıtma tesisatının daha etkin şekilde, daha tasarruflu çalışması için termostatik vanalar ya da oda sıcaklığı referanslı kumanda paneli kullanılabilir.

Dilediğiniz oda sıcaklığına erişebilmek için termostatik vanaların uygun ayar kademelerine kadar açılması gerekmektedir. Şayet uzun süre geçtiyse ve hala dilediğiniz oda sıcaklığın erişmediyse, kontrol elemanındaki sıcaklık ayarını yükseltebilirsiniz.

Odalarınızı havalandırırken, daha tasarruflu bir yöntem izlemek istiyorsanız; pencerelerinizi tam açık pozisyonda kısa süreli olarak havalandırın. Uzun süre az açık konumda havalandırmak, daha yüksek enerji tüketimine neden olacaktır.

Kullanım suyu sıcaklığını mümkün olan en düşük seviyede ayarlayın. Bu sayede yüksek enerji tasarrufu sağlamış olursunuz. Ayrıca yüksek sıcaklıklarda cihazınız daha çabuk kireçlenebilecek ve bu da cihazınızın çalışmasını olumsuz etkileyebilecektir.

Cihazınızın daha etkin, daha tasarruflu ve daha çevreci işletimi için yıllık periyotlarda bakımını yetkili servise yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca tespit ettiğiniz arızaların mümkün olan en kısa sürede giderilmesini sağlayın.

 

Buderus markasının diğer ürünlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

           Model                           Kapasite

Değerlendirmeler (0)

Abone ol
Bildir
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerin önemli, lütfen yorum yapx