Esgaz Eskişehir Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret Ve Taah. A.Ş.

1990 yılında başlayan altyapı çalışmalarıyla Eskişehir’in doğal gazla tanışmasını sağlayan Esgaz, 2004 yılında Kolin İnşaat ve Turizm A.Ş. tarafından devralınarak yatırımlarına hız kazandırmıştır. Şirket, Eskişehir’de yaşam kalitesini artırmak, çevre kirliliğini önlemek ve şehri modern bir çehreye kavuşturmak için çalışmalarını sürdürmektedir. 2005 yılında UKAS tarafından ‘En İyi Entegre Yönetim Sistem Ödülü’ne layık görülen Esgaz, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla hizmetlerine devam etmektedir.

Eskişehir’in doğal gazla tanışma hikayesi, şehrin çevre ve enerji altyapısındaki dönüşümün önemli bir parçasıdır. 1990 yılında, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin (O.S.B.) Ana İletim Hattı’na bağlanmasıyla başlayan bu süreç, şehrin doğal gaz kullanımının ilk adımını simgeler. Eylül 1990’da O.S.B. doğal gaz almaya başlamış, bu da Eskişehir’in bu temiz ve verimli enerji kaynağına geçişinin miladı olmuştur.

1994 yılında, şehir merkezinde yaşanan yoğun hava kirliliği sorununa karşı önemli bir adım atıldı. Sanayi kuruluşları ve büyük tüketicilerin doğal gaz kullanımına geçiş yapmaları kararı alındı. Bu karar doğrultusunda, Şehir İçi Doğalgaz İletim Hattı’nın inşası için başlatılan çalışmalar 1995’e kadar sürdü. Bu proje, Eskişehir’in enerji altyapısında çevreci ve sürdürülebilir bir dönüşümü temsil ederken, aynı zamanda şehrin hava kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunmuştur.

Esgaz Eskişehir Doğalgaz Genel Merkez Binası
Esgaz Eskişehir Doğalgaz Genel MErkez

Esgaz Eskişehir Gaz Dağıtım İletişim Bilgileri

Genel Merkez Adresi: Hoşnudiye, İsmet İnönü-1 Blv No:131, 26130 Tepebaşı/Eskişehir

Odunpazarı Şubesi: Kurtuluş, Cumhuriyet Blv. No:84, 26090 Odunpazarı/Eskişehir

Mahmudiye Şubesi: Işıklar, Hal Sk. No:13, 26800 Mahmudiye/Eskişehir

Telefon: +90 (222) 330 0000

E-posta: info@esgaz.com.tr

Web Sitesi: Esgaz Resmi Web Sitesi

Değerlendirmek İster misiniz?

0 / 5 Puan 0 Toplam Oy 0

Sizin Puanınız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir