Nitromix Yoğuşmalı Kombi 24-28-35 kW

Stok kodu: Yok

17 İnsanlar şimdi bu ürünü izliyor!

Hızlı Kargo

Aynı gün kargo

Destek

Teknik Destek

Ürün Çeşidi

20.000+ Ürün

Ek bilgi

Ek bilgi

Ağırlık 33 kg
Boyutlar 42 × 31 × 74 cm
Marka

Yaklaşık Demirdöküm
Demirdöküm

Ürün Tanımı

Nitromix yoğuşmalı kombi 24 KW – 28 kW ve 35 kW

Nitromix Yoğuşmalı kombiler Demirdöküm markasınının joker ürünü denilebilecek bir cihazdır, diğer tüm markaların karşısına nitromix cihazla çıkabiliyor. Türkiye’de çok ciddi bir pazar payına sahip. Neredeyse tüm donanımı modülasyonlu çalışmaktadır, genel anlamda tüketiciler üründen memnundur. 3 farklı kapasitede üretilen cihaz bir çok farklı özelliklikteki mekana ısıtma suyu ve kullanım suyu ihtiyaçlarında çözüm sunabilmektedir.

Yoğuşmalı kombi ne demek ?

Doğal gaz yakan ısıtma kazanı olan kombiler bu gazı yakma sırasında yanmanın sonucu olarak oluşan atık gazın içerisinde çok fazla miktarda su buharıda üretirler. Düz hermetik cihazlar yani yoğuşma yapmayan cihazlar bu su huharını baca yolu ile atmosfere atarlar.

Yoğuşma teknolojisi sayesinde yanma sonucu oluşan baca gazı içerisindeki su buharının enerjisi tesisata aktarılarak yeniden değerlendirilir ve yüksek ısıtma verimi elde edilir. Yoğuşma Teknolojisi ile  yüksek verim sayesinde yüksek doğal gaz faturalarının önüne geçer.

Çevreye zararlı sera gazı salınımını azaltır.

Yoğuşmalı kombilerin genel olarak çalışma prenspleri
 niromix kombi kullanim suyu calisma prensibi 

Kullanım Suyu

niromix kombi tesisat isitma suyu calisma prensibi

Isıtma Suyu

Demirdöküm Nitromix yoğuşmalı kombilerin öne çıkan diğer özellikleri

Nitromix cihazlar 24, 28 ve 35 kW olarak 3 kapasitede üretikmektedir bu değerler kalori olarak  sırasıyla 20.636 kcal, 24.075 kcal ve 30.094 kcal’dir.
Fan ve pompa, gaz valfi gibi temel donanımlar modülasyonlu çalışarak ortamın ihtiyacına göre çalışır tüketiciyi bu konuda ciddi enerji sarfiyatından kurtarır. Cihazda kullanılan pompa frekans kontrollü olduğunda elektrik tüketiminide azaltır.

Teknik olarak çok önemli olmasada görselliğe önem verenler için extra bir özellik olarak dünya şık tasarım ödülüne sahiptir.

Sıcak su kullanımında maximun 1,5 litre akan su sonrası sıcak suyu tüketiciye ulaştırır.

Her yaştan tüketicinin rahatlıkla kullanabileceği kumanda panosuna sahiptir.

Sessiz çalışır tam olarak 51 desibel seviyesinde ses çıkarır buda normal bir insanı rahatsız etmeyecek kadar azdır.

 

Kombi ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki indirilebilir dosyalardan ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm markalı diğer ürünlere göz atmak isterseniz Demirdöküm Kombiler kategorimize bakabilirsiniz.

Demirdöküm müşteri hizmetleri iletişim numarası : 0850 222 1 833

Demirdöküm resmi web sitesi


DEMİRDÖKÜM NİTROMİX ARIZA KODLARI

Makalemizde yer alan bilgiler Demirdöküm Nitromix P 24 – P28 – P 35 model kombilerde karşılaşılan arıza kodlarını ve anlamlarını içermektedir.

 • Demirdöküm Nitromix F00/F10 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda veya kablolarının yerinden çıkması durumunda bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın tespit ve müdahalesi için mutlaka servisi aramalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F01/F11 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  dönüş suyu sensöründe arıza olması durumunda veya kabloların yerinden çıkmasıyla bu problemle karşılaşabilirsiniz. Bu arıza durumunda Demirdöküm servisinden yardım almalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F20 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  kombi de bulunan sensörlerin yüksek sıcaklığa ulaştığını belirten hata kodudur. Bu durumda ilk olarak cihaz petek konumun da ise petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların açık olduğundan emin olmalısınız. En az 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Buna rağmen sorun devam etmekte ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Maksimum 3 resetleme işlemi sonrasında sorun devam ediyor ise mutlaka Demirdöküm Servisi’nden yardım alın.
 • Demirdöküm Nitromix F22 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  tesisatta bulunan suyun 1 bardan düşük olduğunu gösteren hata kodudur. Nitromix kombinin sağ alt tarafında bulunan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek sisteme 1,5 bar kadar su basmanız gerekmektedir. Musluğu çevirmenizle birlikte kombiden su sesi gelir ve basınçta yükselme olur. Ekranda beliren bar değerini takip ederek,  ideal basınca ulaştığı zaman doldurma musluğunu sağa çevirerek musluğu kapatın. Bunun sonunda problem çözümlenmiş olur. Eğer problem hala devam ediyorsa resetleme işlemi yapabilirsiniz. Hala sonuç alamazsanız veya işlemi uygulayamazsanız servis yardımı almalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F23 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  tesisattaki sirkülasyon hızının çok fazla veya hiç olmadığını bildiren hata kodudur. Bu durum da tesisat ve kalorifer vanalarına bakarak, vanalar kapalı ise vanaları açmanız gerekmektedir. Sorunun devam etmesi durumunda mutlaka Demirdöküm Servisi’ni aramalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F26 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  kombi de gaz valfinin yerinden çıktığını ya da arızalı olduğunu gösteren hata kodudur. Yardım için mutlaka Demirdöküm Nitromix Servisi’ni aramanız gerekmektedir.
 • Demirdöküm Nitromix F27 Arızası Nedir: Bu arıza durumunda Nitromix kombide bu hata kodu görülüyor ise iyonizasyon elektrodu arızalı demektir. Bu durumlarda sorun elektronik kartı ile alakalı olabilir. Bu durumda servis müdahalesi gerekmektedir.
 • Demirdöküm Nitromix F28 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümünde önce dairenizdeki gazı kontrol etmelisiniz. Gaz kontrolü yapın ve dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz vanaları kapalıysa mutlaka açmalısınız. Konutunuzda gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardım almanız gerekmektedir. Dairenizde gaz olmasına rağmen yine de cihaz bu sorunu devam ettiriyor ise resetleme işlemi uygulamalısınız. 3 resetleme sonrasında sorun hala var ise servisi arayın. İyonizasyon ateşleme elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde problem olabilir.
 • Demirdöküm Nitromix F29 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  cihazın çalışma esnasında gaz beslemesinin kesildiğini gösteren arıza kodudur. Bu durumda servis çağırmadan önce cihaza reset atmalısınız. Eğer düzelme olmazsa gaz valfinde, anakartta ya da iyonizasyon elektrodunda arıza olabilir. Servisi arayarak yardım alabilirsiniz.
 • Demirdöküm Nitromix F32 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  kombi de donma korumasında fan hızında bir problem olduğunu belirten hata kodudur. Yanlış hava basıncı olduğu için cihaz muhtemelen çalışmayarak bloke olacaktır. Fan, anakart gibi parçalarda arıza olabilmektedir. Teşhis ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F49 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü haberleşme bağlantı sorunu bulunduğunu bildiren hata kodudur. Konutunuza gelen veya kombinize gelen voltaj düşük veya yüksek olabilir. Bu sorun bir süre sonra düzelebilmektedir, bir süre beklemelisiniz. Sorun çözülmemiş ise servis yardımı alınması gerekmektedir. Bu gibi problemlerde sorun elektronik kart ile alakalı olmaktadır. Elektronik kart yanmış yada hasar görmüş olabilir, bu sorunda elektronik kart tamiri ya da değişimi problem çözümlenir. Sorunun tekrar etmemesi açısından mutlaka kombi regülatörü kullanmanız gerekmektedir.
 • Demirdöküm Nitromix F61/F62/F63/F64/F65/F67 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  kombi de ana kart sorunu olduğunu gösteren hata kodlarıdır. F62 arıza kodunda problem gaz valfiyle de alakalı olabilir. F65 arıza kodunda anakart devresinde yüksek ısınma sorunu görülebilmektedir. F67 arıza kodun da alev algılama problemi sebebi ile elektronik kart arızası olabilir. Tespit veya müdahale mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F68 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  kombi de alev algılama problemi olduğunu gösteren hata kodudur. Bu problemde genelde arızalı parça elektronik karttır. Tespit ve çözüm için Demirdöküm servisinden yardım almalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F70 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  kombi de bulunan ana kart ve ara yüz kartının birbirine tanımlanmamış olduğunu gösteren hata kodudur. Bu arızada servis müdahale edeceği için Demirdöküm Servisi’nden yardım almalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F71 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü kombi de su akış sensörü kablosunun çıkmış olabileceğini veya sensör de sorun olduğunu gösteren hata kodudur. Bu durumda cihaza Demirdöküm servisi tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir.
 • Demirdöküm Nitromix F72/F84/F85 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü kombi de gidiş dönüş sensörünün aynı sıcaklığı okuduğunu belirtmektedir. Bu durumda Demirdöküm Kombi Servisinden yardım almanız gerekmektedir.
 • Demirdöküm Nitromix F73/F74 Arızası Nedir: Bu hata kodlarından bir tanesi ekranda belirdiyse sensörün kısa devre yaparak arızalandığını veya kablosunun çıktığını söyleyebiliriz. Bu duruma ancak Demirdöküm servisi müdahale edebilmektedir.
 • Demirdöküm Nitromix F76 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümü  Nitromix kombi de aşırı ısınma sigortasının yerinden çıktığını veya eşanjörde yüksek ısınmanın meydana geldiğini gösteren hata kodudur. Sorunun çözülmesi için ilk olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Arıza devam ediyor ise Nitromix Servis’ini arayarak yardım almanız gerekmektedir.
 • Demirdöküm Nitromix F77 Arızası Nedir: Bu kod ekranda belirdiyse ilk olarak Nitromix kombiyi birkaç defa resetlemeniz gerekmektedir. Sonuç alamazsanız mutlaka servis yardımı almalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F83 Arızası Nedir: Bu arızanın çözümünde önce su basıncını kontrol etmelisiniz. Tesisatın suyu eksik olabilmektedir. Basınç alçak ise su basma işlemi uygulamalısınız. Basınç normal ise sensörlerin okuduğu sıcaklık farkının çalışma koşullarına uygun olmadığını belirtmektedir. Bu sorunda cihaz resetlenmeli, sorunun devam etmesi halinde servis desteği almalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix F86 Arızası Nedir: Bu arıza cihazın bu uygulamayı sağlamadığı gösteren hata kodudur. Arızanın tespiti ve müdahalesi için Demirdöküm Servisi’nden destek almalısınız.
 • Demirdöküm Nitromix Err Arızası Nedir: Bu arıza kullanıcı ara yüz kartında haberleşme sorunu olduğunu belirten hata kodudur. İlk olarak kombiyi resetlemelesiniz, sonuç alamazsanız Demirdöküm Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

740x420x310