Ariston Clas One 24 – 30 – 35

Stokta var

 • A ısıtma enerji sınıfı
 • Donma koruma sistemi, Auto ve Comfort fonksiyonu
 • Sessiz çalışma özelliği
 • Nominal ısıl yükte yüksek verim (%108)
 • 24 kW, 30 kW ve 35 kW versiyonları
 • Ariston Net ile akıllı kontrol
 • Kolay oda sıcaklık ayarı
 • Uzun süreli yüksek performans
 • 10 yıl ana eşanjör garantisi

Ariston Clas One

Uzun süreli yüksek performans” sloganı ile dikkat çeken Ariston Clas One, tasarruflu ısıtma sistemi arayanlar için uzun yıllar boyu sorunsuz şekilde kullanılabilecek bir yoğuşmalı kombi modelidir. Ariston One serisinin kalbi olan Xtratech ısı eşanjörü, 10 yıl Ariston garantisi altındadır. Standart ısı eşanjörlerine göre + %142 oranında genişletilmiş boru kesit alanına sahiptir. Yeni tasarlanan bu kesit, basınç kayıplarını azaltırken, pompa basma yüksekliğini artırır. Ayrıca montajı, bakım ve erişimi daha da kolaylaştırır.

Ariston Net ile Akıllı Konfor

Ariston Net ile nerede olursanız olun, kombinizi rahatlıkla yönetebilir, kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz evinizin ısınması, dilerseniz de sıcak suyunuzu dilediğiniz ayarda tutabilirsiniz. Evinizde olmadığınızda yalnızca ihtiyacınız kadar enerji tüketin ve bu sayede tasarruf edin.

Ariston Net uygulaması, kombiye bağlı sistemlerde herhangi bir problem olup olmadığını görmenize ve izleme sistemi sayesinde bazı önerileri alıp uygulamanıza yardımcı olur.

3 basit aşamada Ariston Net’e dahil olabilirsiniz. Öncelikle sistem yönetimi aksesuarlarının kurulumunu, ardından hesap kaydı oluşturmayı ve son olarak Wi-Fi yapılandırması ve ürün kaydını tamamlamalısınız.

Ariston Clas One A Sınıfı Enerji, Yüksek Performans

Ariston Clas One serisi kombiler, 3 farklı varyasyona sahiptir. 24 kW, 30 kW ve 35 kW olarak sunulur. Yanma verimi incelendiğinde %98‘lik oranı ile neredeyse tükettiği tüm enerjiyi geri dönüştürerek kullanır. Bu sayede yüksek verim elde edilirken, performansta herhangi bir azalma oluşmaz. 3 yıldız sıcak su konfor derecesine sahipken, A sınıfı enerji verimliliği ile dikkat çekmektedir.

35°C ile 82°C arasında ısıtma sıcaklığına sahip olan Clas One yoğuşmalı kombi, 36°C ile 60°C arasında sıcak su kullanım imkanı sunar.

Satış Sonrası Hizmetler

Ariston kalitesi, satış sonrası hizmetlerle devam etmektedir. Ariston servis organizasyonları, tüm müşterilere verim ve profesyonellik sunmak için geliştirilmiştir. Ariston kombilerde kullanılan tüm yedek parçalar, ürününüzün kalitesini ve güvenilirliğini devam ettirebilmek adına geliştirilmiş ve gerçek ortam şartlarında teste tabi tutulmuştur.

Ürününüzün daha uzun yıllar ek garanti paketleri ile güvenle kullanabilirsiniz.

Fonksiyonel Özelliklerle Etkin Kullanım

Comfort fonksiyonu ile kullanım suyunda yüksek konfor seviyelerine sahip olmak mümkün. Cihazınızdan sıcak su alınmadığında, bu fonksiyon sayesinde eşanjör sıcak tutularak hızlı sıcak su verilmesi sağlanmış olur.

Auto düğmesi (sıcaklık ayarlama aktivasyonu) açık konumda olduğunda, kombinin dış çevre şartlarına ve dahil oldu sisteme uyumlu çalışması sağlanır. Bu modun en önemli artısı sistemdeki parçaların aşınmasının önlenmesi ve enerji verimliliğinin sağlanması açısından oda sıcaklığının istenen seviyelere ulaşmasının sağlanmasıdır.

Donma koruma sistemi ile gelen Ariston Clas One, kış ayları için vazgeçilmez bir fonksiyondur. Sistemdeki sıcaklık sensörü, su sıcaklığının 8°C‘nin altına düştüğü durumda, pompanın 2 dakika süreyle çalışmasını sağlar. Donma koruma fonksiyonunun çalışması için sistem basıncının doğru olması, kombinin elektrik alması ve yeterli gaz beslemesinin gerçekleşiyor olması gerekmektedir.

Ariston Clas One Yoğuşmalı Kombi Avantajları

 • Paslanmaz çelik Xtratech ısı eşanjörü ile yüksek verim ve pompa basma yüksekliği
 • A ısıtma enerji sınıfı
 • Bus Bridgenet iletişim protokolü
 • Donma koruma sistemi, Auto ve Comfort fonksiyonu
 • Sessiz çalışma özelliği
 • 1:7 modülasyon oranı
 • Nominal ısıl yükte yüksek verim (%108)
 • 24 kW, 30 kW ve 35 kW versiyonları
 • Ariston Net ile akıllı kontrol
 • Cube S Wi-Fi oda termostatı ve Cube kablolu / kablosuz oda termostatı ile birlikte kullanılabilme
 • İtalyan tasarımlı ileri teknoloji
 • Kolay oda sıcaklık ayarı
 • Uzun süreli yüksek performans
 • 10 yıl ana eşanjör garantisi

Ariston Clas One ile İlgili Faydalı Bilgiler

Cihazın tüm parçalarında 2 yıl garanti süresi vardır. Ana eşanjör garantisi ise 10 yıldır. Cihazın garanti belgesinde yazan koşulara uygun olarak kullanmak gerekir, aksi takdirde arızalar garantiye tabi olmaz.

Ariston Clas One kombilerin yüksek verimle uzun yıllar boyu çalışabilmeleri için Ariston Yetkili Servisler vasıtasıyla yıllık bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Enerji tüketimi açısından verimli sonuçlar elde edebilmek için bir dizi önlem almak, kullanıcılar için önem arz eder. Örneğin bina duvarları, %25%40 oranında ısı kaybına neden olmaktadır. Bunun önüne geçebilmek adına bina yalıtımlarının iyileştirilmesi, hem içeriden hem de dışarıdan yalıtım yapılması gerekmektedir.

Evlerde, radyatörden yayılan ısı akışını engellememek için üzerine kurutma amacıyla veya farklı bir amaçla elbise, eşya, vb. malzemeler koyulmamalıdır.

Kapı ve pencerelerin hava ve nem sızdırmazlığını sağlamak amacıyla, yalıtım süngeri ve plastik bant gibi yalıtım malzemeleri kullanılabilir.

Radyatör kanatçıklarının üzerine, duvar ile arasına ya da yakınlarına su dolu kap koymak; ortam nemini artıracağı gibi hissedilen sıcaklığı 2°C4°C artırır.

İç mekandaki havanın temizlenmesi maksadıyla, pencereler uzun süreli olarak açık bırakılmamalıdır. Havalandırma işlemi esnasında, pencereler az açık konumda uzun süreli değil; tam açık olarak kısa süreli havalandırılmalıdır.

Enerji verimliliğini sağlamak ve yakıt tüketimini azaltmak için radyatörlerde termostatik radyatör vanaları kullanılmalıdır. Evin kullanılmayan bölümlerinde, termostatik radyatör vanaların ayarı en düşük seviyeye çekilmelidir.

Kış aylarında ısınmaya ihtiyaç duyulmayan zamanlarda, kombinin sürekli olarak açılıp kapatılmasındansa, en düşük seviyede sürekli açık pozisyonda tutulması daha tasarruflu tüketime mahal verecektir.

Ariston Alteas One

Ariston Genus One

Cares premium

 

Facebook Sayfamız 

"Ariston Clas One 24 – 30 – 35 " için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Ana menü

Ariston Clas One 24 - 30 - 35

Ariston Clas One 24 - 30 - 35