Genus One Ariston 24 – 30 – 35

Stokta

Ariston Genus One 10 yıl ısı eşanjörü garantili Ariston Genus One, kombinizi uzun yıllar boyu ilk günkü gibi kullanmanız için tasarlandı. Boyutları gereği her yere sığar; maksimum verimi, minimum yakıt tüketimi ile gerçekleştirir. Üstün Ariston teknolojisi ile geliştirilen Genus One’da bulunan patentli Xtratech ısı eşanjörü, Ariston One serisi kombilerin kalbi olarak nitelendirilir ve önceki modellerine göre + % 142 daha geniş boru kesit alanlarına sahiptir. Bu sayede basınç kayıpları azaltılırken, yüksek pompa basma yüksekliği sağlanmış olur.

Genus One Ariston

Genus One 10 yıl ısı eşanjörü garantili Ariston , kombinizi uzun yıllar boyu ilk günkü gibi kullanmanız için tasarlandı. Boyutları gereği her yere sığar; maksimum verimi, minimum yakıt tüketimi ile gerçekleştirir. Üstün Ariston teknolojisi ile geliştirilen Genus One’da bulunan patentli Xtratech ısı eşanjörü, Ariston One serisi kombilerin kalbi olarak nitelendirilir ve önceki modellerine göre + % 142 daha geniş boru kesit alanlarına sahiptir. Bu sayede basınç kayıpları azaltılırken, yüksek pompa basma yüksekliği sağlanmış olur.

Akıllı Konfor, Basit Kontrol

Kombinizden ne kadar uzağa giderseniz gidin, konfor daima parmaklarınızın ucunda. Ariston Net’e bağlantı imkanı sunan Ariston Genus One, yalnızca ihtiyacınız kadar enerji kullanırken; yüksek verimli çalışma sistemi ile faturalarınızdan %35’e kadar tasarruf etmenizi amaçlar.

Ariston Net uygulaması ile enerjiyi kullanma şeklinizi, kombinizi daha verimli nasıl kullanabileceğinizi görebilirsiniz. Uygulama sayesinde enerji kullanımınızı iyileştirerek tasarruf yapabilirsiniz. Aynı zamanda sisteminizde herhangi bir problem olması halinde kontrol ve izleme sistemi ile size verilen önerileri uygulayabilirsiniz.

Ariston Genus One Yoğuşmalı Isıtma Tekniği ile Yüksek Verim, Düşük Emisyon

Ariston Genus One tam yoğuşmalı kombinin öne çıkan özelliklerinden birisi de tasarruflu bir ısıtma yöntemi sunmasıdır. Yoğuşmalı ısıtma tekniği ile yüksek verim elde ederken, enerjinin kaybolmasına imkan verilmez. Kombinin dışına atılacak olan enerjinin dönüşümü sağlanmış olur ve yeniden ısı enerjisi olarak kullanılır.

Kompakt ve Yenilikçi Tasarım

Kombinizin radyatör sıcaklık ayarını ve kullanım suyu sıcaklık ayarını, LCD ekran üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Dokunmatik ekranı şık bir görünüme sahiptir ve kolay bir yönetim özelliği sunar. Size her anlamda kolaylık sağlayan Genus One, üstün İtalyan tasarımı ile rakiplerinin önünde olmayı başarıyor.

3 Farklı Ariston Genus One Versiyonu

Ariston Genus One, 3 farklı versiyon ile gelir. 24 kW, 30 kW ve 35 kW versiyonlarının tümü 4 yıldız verim derecesine sahiptir. Yanma verimleri sırasıyla %97,4, %97,8 ve %97,8’tir. Tüm versiyonları tek bir kişi tarafından rahatlıkla taşınabilir. Yine sırasıyla 29,7 kg, 32,3 kg ve 34,6 kg ağırlıklara sahiptir. Ariston bayilerinden sizin için ideal olan versiyon hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İşlevsel Fonksiyonlar

Donma koruma fonksiyonu, özellikle kış aylarında düşük sıcaklık değerleriyle karşılaşılabilecek şehirlerde yaşayanlar için hayati önem arz eden bir özelliktir. Kombinin ve kombiye bağlı sistemlerdeki suyun donarak, sistemlere zarar vermesini engellemek için pompanın bir süre çalışmasını sağlar. Donma fonksiyonun çalışması için kombinin elektrik alıyor vaziyette olması, sistem basıncının doğru olması ve yeterli miktarda gaz beslemesinin gerçekleşiyor olması gerekmektedir.

Comfort Fonksiyonu ile kullanım suyunda konfor seviyesinin artırılması amaçlanmaktadır. Cihazdan sıcak su alınmadığı durumda, kullanım suyu eşanjörü sıcak tutularak daha hızlı sıcak su akışını sağlar.

Auto fonksiyonu, kombinin dış çevre şartlarına ve bulunduğu sisteme uyumlu çalışmasını sağlar. Yani kombinin kontrolünü ele alır ve çevre şartlarına, harici cihazlara, kombiden beklenen performans düzeyine göre en ideal çalışma şeklini otomatik olarak seçer. Böylelikle istenen oda sıcaklığına göre hangi güç ayarında çalışacağına karar verir.

Ariston Genus One ile İlgili Faydalı Bilgiler

Ariston Genus One kombilerini kullananlar, bazı önlemler alarak daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilirler. Örneğin evlerde kapı ve pencerelerin nem ve hava sızdırmazlığı sağlanarak, %10-%15 oranında tasarruf elde edilebilir. Plastik bant, pencere contası, yalıtım süngeri gibi yalıtım malzemeleri kapı ve pencere aralarında kullanılabilir.

Termostatik radyatör vanaları kullanmak da tasarruf açısından önemli kriterlerden birisidir.

Evlerde kullanılmayan radyatörleri en düşük seviyede ısınacak biçimde kullanarak tasarruf elde edebilirsiniz.

Kış aylarında iç hacimdeki havanın temizlenmesi maksadıyla, pencereleri az açık pozisyonda bırakmaktansa; kısa süreli olarak tam açık pozisyonda bırakmak daha az enerji tüketimine mahal verecektir.

Çatılardan ortalama %20-%25 oranında ısı kaybı oluşmaktadır. “Binalarda Isı Yalıtım Kuralları” standartlarına uygun olarak belirli yalıtım malzemeleri kullanmanız, enerji tasarrufu açısından size fayda sağlayacaktır.

Bina duvarları da yaklaşık %40 oranında ısı kaybına neden olmaktadır. Bunun için alınabilecek önlem ise bina dış duvarlarına ve iç kısımlara yalıtım yapmaktır.

Evlerde sıcaklığın düşürülmesi için pencereleri açmak yerine, ısıtıcıların ayarı düşürülmelidir.

Soğuk hava akışının büyük bir bölümü kapıların alt bölümlerinde olmaktadır. Kapıların altına esnek bir malzeme yerleştirerek yalıtım sağlayabilirsiniz.

Radyatör borularına, üstüne veya duvar ile arasına su dolu kaplar koyarak, odadaki nem oranını artırabilirsiniz. Bu sayede hissedilen sıcaklığı 2 °C – 3 °C artırabilirsiniz.

Her kış sezonu öncesinde, kombilerin bakım ve kontrolü, baca gazı ölçümlerine dayalı olarak brülör ayarlarını da kapsayacak biçimde yapılmalıdır.

 

Ariston Clas One

Ariston Cares Premium

Ariston Alteas One

Facebook Sayfamız 

Abone ol
Bildir
guest
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerin önemli, lütfen yorum yapx
()
x

Ana menü

genus one ariston

Genus One Ariston 24 – 30 – 35