Buderus Logamax Plus GB062

15 İnsanlar şimdi bu ürünü izliyor!

Hızlı Kargo

Aynı gün kargo

Destek

Teknik Destek

Ürün Çeşidi

20.000+ Ürün

Ek bilgi

Ek bilgi

Ağırlık 35.4 kg
Boyutlar 815 × 400 × 300 cm
Değerlendirmeler (0)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Buderus Logamax Plus GB062” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün Tanımı

Buderus Logamax Plus GB062

Buderus uzmanlığı ve tecrübesiyle geliştirilmiş Buderus Logamax Plus GB062 yoğuşmalı kombi, sıcak su konforunu maksimum seviyede yaşamanızı, yüksek enerji verimliliği ile yakıttan tasarruf ederek daha ekonomik ısınmanızı sağlar.

Modern ve Kompakt Tasarım

24 kW ısıtma, 30 kW‘a varan sıcak su kullanım kapasitesi sunan Logamax Plus GB062; kompakt boyutlarıyla dar alanlarda bile rahatça kullanılabilir.

Şık tasarımıyla her yaşam alanına uyumludur. 35,4 kg ağırlığı ve önden erişim paneliyle; kurulum, bakım ve temizlik kolaylığı sağlar. Sade ve şık Logamax GB062’nin ölçüleri: 815 x 400 x 300 mm‘dir.

Yüksek Verimlilik, Düşük Yakıt Tüketimi

Logamax Plus GB062, gelişmiş yanma sistemiyle, yüksek verimlilik elde ederek yakıt tüketiminizi azaltır. Modern tasarımlı geniş LCD ekranı sayesinde; yüksek performanslı bu küçük kombiyi kolaylıkla kullanabilir, yüksek verimi maksimum konforla yaşarsınız. Merkezi ısıtma için mevsimsel enerji verimliliği %93‘tür ve A sınıfı verimliliğe sahiptir.

Yetkili servis tarafından ilk çalıştırılması yapıldıktan sonra, kombinin ön yüzünde göreceğiniz gösterge ve tuşlarla kombinizi kolaylıkla kullanabilir, ihtiyacınıza göre istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Buderus yoğuşmalı kombilerin tümünde olduğu gibi Logamax Plus GB062’de de korozyona dayanıklı alüminyum-silisyum alaşımı mevcuttur. Bu sayede baca gazı sıcaklıkları düşürülürken; gaz hacmi azaltılır ve su buharı yoğuşturularak enerji dışarı atılmamış olur.

İhtiyaca Yönelik, İşlevsel Modüller

Isınma ihtiyacınıza göre radyatörlere giden suyun sıcaklığını 30 °C ile 82 °C derece arasında ayarlayabilirsiniz.

Sıcak su ihtiyacınıza göre kullanım suyu sıcaklığını 40 °C ile 60 °C arasında ayarlayabilirsiniz.

Yaz aylarında radyatörlere giden suyun ısınmasına ihtiyacınız olmayacağı için kombinizi sürekli yaz işletmesi moduna göre ayarlayarak, sadece kullanım suyunun ısınmasını sağlayabilirsiniz.

Donma koruma fonksiyonu, ısıtma tesisatındaki suyun donarak kombiye zarar vermesini engellemek amacıyla çalışan bir koruma fonksiyonudur. Aktif olabilmesi için kombinin elektrik ve gaz bağlantılarının açık olması gerekir. Sıcaklık, 5 °C‘nin altına düştüğünde, kombinizin donma koruma fonksiyonu brülörü ve sirkülasyon pompasını çalıştırır. Bu sayede ısıtma tesisatının donması engellenmektedir.

Cihazının alt sağ tarafında bulunan manometre göstergesinden işletme basıncını kontrol edebilirsiniz. İşletme basıncı normal durumlarda 1-1,5 bar arasında olmalıdır. Basınç seviyesi 1 bar‘ın altına düştüğü durumlarda, ısıtma tesisatının suyla doldurulması için doldurma musluğu kullanılmalıdır.

Buderus Plus Logamax GB062 Avantajları

 • Yoğuşma teknolojisi ile yüksek verimlilik ve düşük yakıt tüketimi
 • 24 kW ısıtma, 30 kW sıcak su kapasitesi
 • Modülasyonlu fan
 • Düşük NOx emisyonu ile çevreci bir cihaz
 • İşlevsel arka aydınlatmalı LCD ekranı ile kolay bir kullanım, modern bir görünüm
 • 3 yollu vana blokaj koruması
 • Alüminyum-silisyum alaşımlı eşanjör ile yüksek verimlilik ve yakıt tasarrufu
 • Donmaya karşı koruma özelliği
 • Sessiz çalışma (47 dB)
 • Oda kumandaları ile kullanılabilme
 • Panelden arıza kodu gösterimi

Enerji Tasarrufu için Faydalı Bilgiler

Kombinizi Buderus oda kumandaları ile birlikte kullanarak, elde edeceğiniz tasarrufu ve konforu artırabilirsiniz. Böylelikle kombinizi daha kolay kullanarak, ihtiyacınıza göre günlük, haftalık ya da aylık programlar tercih ederek hem daha verimli, hem de daha uzun ömürlü bir kullanım elde edersiniz.

Buderus Logomax Plus GB062 maksimum konfor için, minimum gaz tüketimi ile hem çevre hem de ev ekonomisine katkıda bulunur. Sürekli modülasyon özelliği sayesinde anlık ısınma ihtiyacınız kadar gaz harcar. Sürekli açık durumda bırakmanız halinde, devamlı kapatılıp açılan bir cihaza oranla daha fazla tasarruf sağlarsınız.

Kombinizi daha tasarruflu ve daha uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız, Buderus yetkili servislerine yıllık bakımını mutlaka yaptırmanızı öneririz.

Odalarınızı havalandırırken pencerelerinizi uzun süreli az aralamak yerine, kısa süre ve tam açarak havalandırmanız daha az ısı kaybetmenize neden olacaktır. Güvenli kullanım için havalandırma menfezlerinin kapatılmaması önemlidir. Odalarınızı havalandırırken termostatik radyatör vanalarını kapatmanız, daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Kullanım suyu sıcaklığı daima ve olabildiğince düşük olarak ayarlayın. Sıcaklık ayarlayıcısının düşük olarak ayarlanması, daha büyük oranla enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Radyatörlerinizde termostatik vana kullanımını öneririz. Termostatik vana, bulunduğu oda sıcaklığı belli bir seviyeye geldiğinde, radyatöre giden sıcak su akışını keser. Böylelikle kombiniz arzu edilen sıcaklığa ulaşmış olan odaları ısıtmak için sıcak su sağlamayı keser ve doğalgaz tüketimini azaltır.

Cihazınızı daha iyi tanımak, daha kolay kullanmak ve oluşabilecek sorunları önlemek amacıyla, cihazınızla birlikte gelen kullanım kılavuzunuzu dikkatli bir şekilde okumalısınız. Eğer kılavuzdaki yönlendirmelerle giderilemeyen bir sorunla karşılaşırsanız ya da cihazınızın ekranında bir arıza kodu görürseniz, hemen 444 5 474 numaralı müşteri iletişim merkezini arayarak yetkili servisle iletişime geçmelisiniz.

Türkiye pazarına satılan Buderus kombiler

           Model                           Kapasite